שיעול פרודוקטיבי ושפעת

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) מדווח כי שפעת משפיעה על מיליוני אמריקאים מדי שנה, דבר הגורם לתסמינים כגון חום, שיעול יבש, כאבי ראש, כאבי שרירים ועייפות. שיעול פרודוקטיבי עם שפעת בדרך כלל מסמן את נוכחותם של סיבוכים הקשורים לשפעת. אנשים עם סיבוכים הקשורים שפעת צריך לבקר את ספק שירותי הבריאות שלהם בגלל סיבוכים לעתים רחוקות לפתור בעצמם. תסמינים שמפריעים לנשימה מצדיקים נסיעה לחדר המיון.

שיעול הקשורים לשיעול

השיעול הקשור לשפעת יבש או “לא פרודוקטיבי.” כמויות קטנות של כיח ברור או מדמם דם עשוי להיות נורמלי. כמויות גדולות של כיח או ירוק, צהוב או כיח דם הוא לא נורמלי.

סיבוכים של שפעת

שיעול זה מתחיל להתייבש מייצר כמויות ירוקות, צהובות או שפע של כיח ברור או מדמם כמה ימים מאוחר יותר מסמן את נוכחות של סיבוך הקשורים שפעת כגון זיהום בקטריאלי משני. סיבוכים מופיעים בדרך כלל כסימפטומים חדשים או מחריפים בחולה אשר החל להתאושש. אנשים עם היסטוריה זו צריכים ליצור קשר עם ספק שירותי הבריאות שלהם בגלל סיבוכים לעתים רחוקות לפתור בעצמם.

דלקת ריאות

דלקת ריאות, מציין ד”ר Dolin על עקרונות הריסון של הריסון, הוא הסיבוך השכיח ביותר של שפעת ואחד רציני ביותר. התסמינים השכיחים של דלקת ריאות, על פי האגודה לריאה האמריקנית, כוללים צמרמורת רועדת, קוצר נשימה או במנוחה או במאמץ, כאב חד או דקירה בחזה עם נשימה עמוקה או שיעול והזעה פזרנית בנוסף לשיעול פרודוקטיבי וחום.

קבוצות בסיכון גבוה

לדברי ה- CDC, אנשים מסוימים נוטים יותר מאחרים לפתח סיבוכים של שפעת. קבוצות בסיכון גבוה כוללות ילדים מתחת לגיל 5, מבוגרים מעל גיל 65, נשים בהריון עד שבועיים לאחר לידה, ואנשים עם בעיות רפואיות כגון אסטמה או מחלת לב.

סימני אזהרה לשעת חירום

רופא פנימי, רופא ילדים או רופא המשפחה יכול לנהל את רוב הסיבוכים של שפעת על בסיס אשפוז, אבל כמה תסמינים ראויים להערכה דחופה יותר. על פי ה- CDC, סימנים לכך שהגיע הזמן ללכת למחלקת החירום כוללים נשימה מהירה (12 עד 18 נשימות לדקה הן נורמליות), נשימה מאומצת, קוצר נשימה, כאבים בחזה, צבע כחלחל בקצות האצבעות, בהונות או סביב הפה, ושינוי מצב נפשי (אי יכולת להתעורר, בעיות להישאר ער, לא להגיב בדרך כלל לשאלות או פקודות).