מינון של פרוביוטיקה לנפיחות ועצירות

פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים מועילים כגון שמרים וחיידקים המאכלסים את המעיים. הם לנטרל סוכני מחלה כדי לשמור על בריאותך. חוץ מזה המתרחשות באופן טבעי בתוך הגוף שלך, probiotics מופיעים גם מזונות מסוימים זמינים כמו תוספי תזונה. המוכרים לקדם אותם כמו עוזרי העיכול זיהום לוחמים. למרות היצרנים מספקים הנחיות כלליות לקיחת פרוביוטיקה, לקבל את העצה של הרופא שלך לפני השימוש בהם עבור bloating, עצירות או כל מצב אחר.

עצירות ומינון נפיחות

מינוני פרוביוטיקה מבוססים בדרך כלל על כמה מיליארדי חיידקים מכינים כפית אחת או כמוסה. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ על חמישה עד 10 מיליארד חיידקים – כמו תערובת של Lactobacillus acidophilus ו- Bifidobacterium – מדי יום כדי להקל על עצירות, גז וכאבי בטן הקשורים לתסמונת המעי הרגיז. כדי לשמור על בריאות העיכול הכללית, המרכז הרפואי מציע אחד עד 15 מיליארד חיידקים מדי יום בצורה של Lactobacillus acidophilus.

תופעות לוואי אפשריות

המרכז הלאומי לרפואה משלימה ואלטרנטיבית מזהיר כי המדע לא למד את הבטיחות של פרוביוטיקה בהרחבה. הסוכנות מציעה להיות זהירים במיוחד כאשר נותנים את התוספים לילדים צעירים, קשישים ומבוגרים עם חסרונות אוטואימוניים. למרות תופעות לוואי ידועים הם לא בדרך כלל רציני, המורכב של אי נוחות קלה העיכול, חיידקים טובים יכולים לגרום לזיהומים אם יש לך מערכת החיסון לקוי. כמו כן, ראוי לציין כי פרוביוטיקה עלול backfire ולגרום bloating אתה מנסה לחסל.

אינטראקציות בין תרופתיות

Lactobacillus acidophilus, הפרוביוטיקה הנפוצה ביותר על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, מאיצה את קצב הקליטה של ​​sulfasalazine. התרופה מטפלת בדלקת רירית המעי הגס הנקראת קוליטיס כיבית. מדענים, לעומת זאת, לא קבע אם ההטמעה המהירה של התרופה משפיעה על בריאותך בכל דרך שהיא. יחד עם פרוביוטיקה, אנטיביוטיקה יכולה גם להרוג את החיידקים המשלימים, שכן התרופות אינן יכולות להבדיל בין אורגניזמים ידידותיים למחלות. אם אתה נוטל תרופה החיסונית, תרופה שמחלישה את המערכת החיסונית שלך כדי למנוע ממנה לתקוף את רקמות הגוף שלך, אתה עלול להיות בסיכון לפתח זיהום בקטריאלי משלימת פרוביוטיקה.

מקורות נוספים פרוביוטים

אם פרוביוטיקה להקל על הנפיחות שלך עצירות, ייתכן שתוכל לשמור על התנאים חוזרים ללא תוספי תזונה. מיצים, יוגורטים, משקאות סויה, משקאות חלב מותסס, מיסו כרוב כבוש לעתים קרובות לספק חיידקים טובים. ודא עם הרופא שלך, בהתבסס על ההיסטוריה הבריאותית שלך ואת המצב הנוכחי, מזונות אלה הם לא התווית בשבילך.