ההבדל בין כדורגל & כדורעף

כדורגל וכדורעף הם ספורט שניתן לשחק הן בבית והן בחוץ עם צוותים של גברים או נשים. אבל זה בערך איפה את קווי הדמיון בין שני הקצוות. את היסודות של משחק, כללים, עמדות השחקנים ואת הדרישות הפיזיות עבור כל ספורט הם שונים מאוד, ולכן מיומנויות וידע אחד לא יכול להעביר היטב על אחרים. הבנת ההבדלים ביניהם יכול לעזור לך לקבוע איזה ספורט אתה רוצה להשתתף ואשר יתאים יותר להגדיר המיומנות שלך.

כדורגל וכדורעף הם שונים מהותית באופן שבו הם שיחקו. כדורעף הוא שיחק באמצעות הידיים והזרועות כדי להזיז את הכדור סביב בית המשפט. את אוברהאנד או underhand לשרת הוא להיט הראשון של המשחק ומכניס את הכדור לתוך המשחק, את הבליטה מתבצעת באמצעות אמות שלך והוא משמש להעביר את הכדור, ואת הסט הוא מעבר תקורה משמש כדי להגדיר את הכדור עבור את ספייק, המהווה מכה פגע כדי לקבל את הכדור לצד השני של הרשת. כדורגל הוא שיחק ללא שימוש בידיים, למעט השוער. מי יכול להשתמש בידיו כדי לתפוס או לחסום את הכדור כדי להגן על המטרה. שחקני כדורגל משתמשים בחלק הפנימי והחלק העליון של כף הרגל כדי ללכוד, לעבור ולירות את הכדור. הברכיים, החזה ואת הראש יכול לשמש גם מלכודת, לעבור ולירות, אבל משמשים פחות.

התנועה סביב שדה המשחק גם שונה בין כדורעף כדורגל. רוב עמדות הכדורגל דורשות כמות טובה של ריצה לאורך כל המשחק. שחקנים בדרך כלל לנסוע חלק ניכר של המגרש כפי שהם להזיז את הכדור לעבר המטרה של הקבוצה היריבה או לחזור אל הצד שלהם של השדה כדי להגן על המטרה. השוער הוא בדרך כלל נייח, אבל ייתכן שיהיה צורך לרוץ מרחקים קצרים כדי להגיע זריקה נכנסות. שחקני כדורעף בדרך כלל עושים מינימום לרוץ בדרך כלל רק לנוע סביב שטח קטן. הסיבה לכך היא כי מגרש כדורעף הוא קטן באופן משמעותי מאשר מגרש כדורגל וכל שחקן נוטה לחלק המיועד של בית המשפט. בכדורגל, שחקן אחד יכול להשיג את הכדור ולהעביר אותו מעלה ומטה על ידי השחיטה, אבל בכדורעף, כל שחקן הוא רק במגע עם הכדור לשביתה אחת בכל פעם, הכדור מועבר קדימה ואחורה דרך סדרה של מעברים משחקן אחד למשנהו.

מספר השחקנים בכל קבוצה ואת העמדות שהם משחקים שונים בין שני הספורט גם כן. במשחק כדורעף, כל צוות יכול להיות שישה שחקנים על המגרש בבת אחת, שלושה בחזית ושלושה מאחור. שחקנים לסובב עמדות בכל פעם שהם לזכות בחזרה החזקה של הכדור, כך שכולם צריכים לשחק בכל עמדה ולא שחקן יש תפקיד המיועד. לכל שחקן תהיה הזדמנות לשרת, לעבור ולהחזיר את הכדור לצד הנגדי של המגרש. בכדורגל, כל קבוצה יכולה לקבל לא פחות משבע ולא יותר מ 11 שחקנים על המגרש בכל פעם, כולל השוער, על פי הנחיות פיפ”א. כמו כן, שחקנים מוקצים תפקידים ספציפיים, כגון קדימה, קשר, fullback, stopper, מטאטא ו השוער, על בסיס סט מיומנות. שחקנים מסוימים עשויים להחליף בין כמה תפקידים, אבל זה בפועל כללי לפתח מיומנות רק עמדה אחת.

כדורגל וכדורעף שונים באופן שבו צוות המנצח הוא הוקם. קביעת הזוכה בכדורגל היא פשוטה למדי: לקבל את הכדור המטרה של הקבוצה השנייה מבלי להשתמש בידיים שלך ואתה ציון נקודה אחת. הקבוצה עם הנקודות ביותר בסוף שתי מחציות של 45 דקות מנצחת את המשחק. כדורעף הוא קצת יותר מסובך. אם הכדור מקורקע בצד של הקבוצה היריבה, הצוות שלך צובר נקודה אחת. אבל שחקנים יש מכה אחת כדי לקבל את הכדור לצד הנגדי בעת ההגשה, ושלושה להיטים כדי לקבל את הכדור לצד הנגדי בעת החזרת הכדור. כמו כן, רק שחקנים ברשת יכול ספייק את הכדור מעל הרשת. אם שחקן backcourt פוגע בכדור מעל הרשת, הוא חייב לעשות מאחורי קו ההתקפה. יתר על כן, התאמה מורכבת מחמישה סטים. ארבע הקבוצות הראשונות משוחקות ל -25 נקודות והסט האחרון משוחק ל -15 נקודות, על פי הנחיות FIVB. כל סט חייב להיות ניצח על ידי שתי נקודות, כך קובע ימשיך עד שזה יושג. הקבוצה אשר זוכה הטוב ביותר של שלוש קבוצות זוכה במשחק.

ידיים או רגליים?

דפוסי התנועה

הפעל את המיקום שלך

איך לנצח