האם קליפת פסיליום עלולה לגרום נזק למעיים?

קליפת פסיליום הוא ציפוי ג ‘ל על זרעים של מינים צמח Plantata ovata. הוא משמש את עצמו או כחלק של זרעים שלמים כדי להכין את משלשל נפח הידוע בכינויו פסייליום. שימוש בפסייליום עלול לגרום למגוון של תסמינים במערכת העיכול או להוביל להיווצרות של מסת לא תקינה במעי הדק הנקראת bezoar. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת מוצר פסיכיאום.

רקע כללי

פסייליום ידוע גם בשם פסיליום בלונדיני. היא שייכת למעמד של סיבים הנקראים סיבים מסיסים, המתרחבים או בולקים בנוכחות מים. כאשר הוא עובר דרך מערכת העיכול שלך, פסיכיאום יכול לייצר השפעות מועילות על ידי הקלת הסימפטומים של בעיות מעיים כגון שלשולים, עצירות, טחורים תסמונת המעי הרגיז. Psyllium השימוש עשוי גם לעזור לך כראוי להסדיר את רמות הגלוקוז בדם, תזונה עשירה בסיבים מסיסים יכול לעזור לך להפחית את הסיכונים שלך לפתח מחלת לב. אתה יכול לקנות קליפת psyllium או כל זרעי psyllium מוצרים בטפסים הכוללים תכשירי קרקע או אבקה, נוסחאות משלשל מסחרי, ופלים, כמוסות וטבליות.

גיבוש המוני

כאשר הפסיכיאום מתרחב במים, הוא מייצר כמות גדולה של חומר שיכול להיות קשה לבלוע. המסה הזאת הולכת ומתעבה תוך זמן קצר. מסיבות אלה, אתה צריך לערבב ההכנות psyllium ביסודיות לפחות 8 אונקיות של מים לבלוע אותם ברגע שתסיים לערבב אותם. בעת נטילת נוסחאות משלשליות מסחריות, עליך לבצע את כל הוראות המוצר ואת הוראות המינון באופן הקרוב ביותר. כדי למנוע סיבוכים פוטנציאליים, אנשים שאינם רגילים לקחת קליפת פסיליום או מוצרים זרע שלם צריך להתחיל עם מנות נמוכות יותר נורמלי ובהדרגה להגדיל אותם לאורך זמן.

הצוואר התריסרי

Bezoar הוא גוש של חומר זה יוצר במעיים כאשר סיבים, שיער או חומרים אחרים לעיכול לכדור לתוך הכדור שעובר דרך הבטן אבל לא מקבל בוטל בצואה. כמה אנשים שלקחו מוצר משלשל מסחרי המכיל בערך 82% פסייליום פיתחו bezoars בחלק הראשון של המעי הדק, שנקרא תריסריון. הסימפטומים האפשריים של bezoar כוללים כאבי בטן, קלקול קבה, כאבי בטן, שלשולים, בחילה, הקאות וכיבים בקיבה. יש אנשים עם bezoars גם יש גושים בטן כי ניתן להרגיש ביד.

תופעות לוואי נוספות

מלבד היווצרות bezoar, תופעות לוואי אפשריות נוספות של מערכת העיכול של השימוש בפסייליום כוללות התכווצויות, גזים במעי, עצירות וכאב פי הטבעת. Psyllium יכול גם לחסום את מערכת העיכול, במיוחד אם אתה לוקח את זה לפני ניתוח המעיים או עם כמויות מספיקות של מים. אנשים עם בעיות במערכת העיכול כגון השפעות צואה, צמצום או חסימה של מערכת העיכול, או כל מצב שיכול להוביל לחסימת מערכת העיכול לא צריך לקחת פסיכיאום, על פי המדליון הלאומי של הספרייה הרפואית של ארה”ב MedinePlus. אם יש לך bezoar במעיים שלך, אפשרויות הטיפול הפוטנציאלי כולל הסרת כירורגי והסרה באמצעות היקף מיוחדים הציג לתוך הפה שלך המורחבת דרך הבטן. התייעץ עם הרופא שלך לקבלת מידע נוסף על הסיכונים המעיים הקשורים קליפת פסיליום או כל שימוש פסייליום.