האם יש פרוביוטיקה בשמנת חמוצה?

פרוביוטיקה היא מיקרואורגניזמים חיים עם יתרונות בריאותיים אפשריים במערכת העיכול. פרוביוטיקה נמצאות במוצרי חלב מותססים כגון שמנת חמוצה ויוגורט, או ניתן גם לרכוש מעל לדלפק והוסיף למאכלים כתוספת. לא כל סוגי שמנת חמוצה מכילים פרוביוטיקה – חפש תווית שאומרת “מכיל תרבויות פעילות”.

פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים חיים הכוללים תרבויות חלב, אנזימים וחיידקים. הגוף שלך באופן טבעי מארחת מיליארדי חיידקים התומכים עיכול וספיגה של חומרים מזינים מרובים. הם גם מסייעים למערכת החיסונית שלך על ידי יצירת סביבה תחרותית שהופכת את זה קשה יותר עבור חיידקים זרים לשרוד ולהתרבות. צריכת פרוביוטיקה מוסיפה עוד יותר תמיכה ל”בחורים טובים “אלה.

לא כל סוגי שמנת חמוצה מכילים פרוביוטיקה, אם כי הוא מוצר חלב מותסס. היצרנים בדרך כלל משתמשים Lactus לקטובצילוס (ל Lactus) או B. bifidus לעשות שמנת חמוצה. חיידקים אלה יכולים למות במהלך עיבוד. כמה יצרנים, כגון Horizon Organic, מוסיפים תרבויות חיות לכל אצווה של שמנת חמוצה לקראת סוף עיבוד אצווה, אשר ממשיכים להיות פעילים במהלך המעבר כל הדרך אל המקרר שלך.

קל לזהות מזונות עשירים פרוביוטיים כמו יוגורט. יצרנים תווית מזון המכיל מיקרואורגניזמים לחיות מטעמי בטיחות מזון, ולאחרונה, למטרות שיווק רפואי. חברות רבות יפרט את סוג המדויק של חיידקים על התווית הקדמית. למרות חיידקים משמש כדי להפוך מאכלים פופולריים רבים כגון גבינה, שוקולד ויין, מזונות אלה אינם מכילים מיקרואורגניזמים לחיות לא צריך להיות מתויג ככזה.

שמנת חמוצה מתבצעת על ידי ערבוב שמנת עם חלב חמוץ כגון חלבון ולתת לו לשבת בטמפרטורת החדר למשך עד 24 שעות. החלב החמצמץ מכיל חיידקים הפועלים דרך השמנת, ובכך יוצרים תערובת עבה אחידה. חימום השמנת החמוצה לטמפרטורה גבוהה לפסטור הורג את החיידקים, חימום השמנת החמוצה לטמפרטורה נמוכה יותר ישמור על חלק מהמיקרואורגניזמים.

פרוביוטיקה מוגדרת

תוכן פרוביוטי של שמנת חמוצה

זיהוי מזון עשיר בפרוביוטיקה

עושה קרם חמוץ