האם חומצה פולית לעזור לנשים שיש להם PCOS?

תסמונת שחלות פוליציסטיות, או PCOS, היא הפרעה הורמונלית שבה השחלות מייצרות יותר מדי הורמונים גבריים. הורמונים אלה יכולים לשבש מחזורי הביוץ הרגילים של האישה ובכך לגרום לאי פוריות. תנאים אחרים הקשורים PCOS כוללים צמיחת שיער מוגזמת, אקנה, עלייה במשקל וציסטות בשחלות, כמו גם סיכון מוגבר של הפרעה מטבולית, סוכרת סוג 2 וסרטן רירית הרחם. למרות שמחקרים מסוימים מצביעים על כך שהחומצה הפולית ויטמין B עשויה לסייע בהפחתת סיבוכים מסוימים של PCOS, שוחח עם הרופא לפני נטילת תוספי תזונה עבור PCOS.

חומצה פולית ופוריות

עדויות ראשוניות מראות שתוסף חומצה פולית עשוי לסייע בטיפול באי פוריות ביוץ – אחת מהסיבוכים העיקריים של PCOS. על פי מחקר שהוצג בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לרפואת פוריות ב -2006, נשים שנטלו מולטי ויטמין לפחות שש פעמים בשבוע הפחיתו את אי פוריות הביופסיה ב -40% בשמונה שנים, החוקרים הגיעו למסקנה כי המרכיב המולטי-ויטמין המקושר ישירות לשיפור הפריון של הנשים היה חומצה פולית. על פי קליבלנד קליניק, בעוד שיש לטפל בבעיות פוריות עם רופא, נשים עם PCOS עשויות לשפר את סיכוייהן להיכנס להיריון על ידי נטילת 400 מיקרוגרם של חומצה פולית ביום.

חומצה פולית והומוציסטאין

PCOS נקשר לרמות גבוהות של חומר הנקרא הומוציסטאין. רמות גבוהות של הומוציסטאין נקשרו למחלות לב, שבץ והפרעות אנדוקריניות כמו היפרנסולין. על פי MedlinePlus, תוספי חומצה פולית הם “יעילים” לטיפול ברמות הומוציסטאין גבוהות. מינון של חומצה פולית אשר סייעו לטיפול ברמות הומוציסטאין גבוהות במחקר קליני נע בין 500 מיקרוגרם ל -1 מיליגרם ליום. אתה לא צריך לקחת יותר מ 400 מיקרוגרם ליום של חומצה פולית אלא אם כן מכוונת על ידי הרופא שלך. יש חשש כי תוספת של מינון גבוה של חומצה פולית העולה על 800 מיקרוגרם ליום עלולה להגביר את הסיכון להתקף לב ולסוגים מסוימים של סרטן, מציין MedlinePlus.

חומצה פולית במהלך הריון

מלבד צמצום אי פוריות הקשורים PCOS, חומצה פולית עשויה גם לשפר את תוצאות ההריון עם PCOS. כמו עם כל הנשים ההרות, נשים הרות עם PCOS צריך לקבל מספיק חומצה פולית כדי למנוע פגמים בצינור העצבי. שתי רמות נמוכות של חומצה פולית ו- PCOS קשורות להפלה, נשים בהריון עם PCOS עשויות לסייע בהפחתת הסיכון שלהן להפלה על ידי נטילת חומצה פולית. אם אתה יכול להיכנס להריון עם PCOS, לדבר עם הרופא שלך כדי לברר מה טרום לידתי ספקים לקחת וכל שיקולים מיוחדים אחרים לגבי PCOS ואת ההריון.

טיפולי PCOS אחרים

מלבד חומצה פולית, טיפולים מסוימים מרשם ואורח חיים אמצעים עשויים גם לטפל בסימפטומים של PCOS ומסייעים למנוע סיבוכים PCOS. על פי womenshealth.gov, המטאפורמין של סוכרת יכולה לעזור בטיפול בהשמנת יתר, בצמיחת שיער לא תקינה ובעיות ביוץ אצל נשים עם PCOS, וייתכן שהוא יצמצם סיבוכי הריון עם PCOS. תרופות אחרות המשמשות להקטנת תסמיני ה- PCOS כוללים תרופות פוריות, תרופות נגד אנדרוגן ו – לנשים שלא רוצות להיכנס להריון – גלולות למניעת הריון. אכילה נכונה, פעילות גופנית ולא עישון יכול גם לעזור לך למנוע סיבוכים מסוימים PCOS, תוך הגבלת צריכת קפאין ואלכוהול עלול להגדיל את הסיכויים שלך להרות ולהפחית את הסיכון שלך להפלה עם PCOS.