דיאטה פרחח להריון

הדיאטה BRAT מורכב מזונות קל, לעיכול בקלות שיכולים לעזור להפוך את הצואה firmer ולהחליף חומרים מזינים כי אבדו עקב הקאות. דיאטה זו עשויה להועיל לך במהלך ההריון, במיוחד בשליש הראשון כאשר פסגות בחילות בוקר. עם זאת, תמיד לדבר עם הרופא שלך על מחלה בבוקר שלך ולדון בתזונה BRAT לפני הדיאטה.

מזון

למרות בראשי תיבות BRAT במיוחד מייצג בננות, אורז, תפוחים טוסט, אתה יכול גם להוסיף מזונות אחרים תפל לתזונה. ברור מרק, תפוחי אדמה רגיל או קרקרים הם כמה אפשרויות מזון אחרים. שתיית נוזלים ברורים או משקאות אלקטרוליטים יכולים לסייע בהגנה מפני התייבשות. הימנעו מבחירת מזונות המכילים חלב, סוכר או שומן, מכיוון שמזונות אלה עלולים לגרום לבחילה או להקאה, על פי האקדמיה האמריקנית לרופאי משפחה.

מתי לאכול

אתר האינטרנט של Merck Manuals ממליץ לנשים בהריון לאכול לעתים קרובות כאשר בעקבות דיאטה BRAT. הליכה ממושכת של זמן ללא אכילה עלולה לגרום לבחילה והקאות. אכילה לפני היציאה מהמיטה בבוקר עשויה גם לסייע במניעת מחלה בבוקר.

מסגרת זמן

מאז דיאטה BRAT אינו מספק את כל החומרים המזינים שאתה צריך בתור אישה בהריון, אתה רק צריך לעקוב אחר דיאטה BRAT לתקופה קצרה של זמן. האקדמיה האמריקאית לרופאים משפחתיים ממליצה על תזונה מאוזנת יותר בתוך 24 עד 48 שעות לאחר ההקאה, אך חלק מהנשים ההרות חווה הקאות במהלך ההריון כולו. שוחח עם הרופא שלך על המצב הספציפי שלך ולבקש המלצות שלה על כמה זמן אתה צריך להישאר על דיאטה BRAT עבור מחלת הבוקר שלך.

שיקולים

בגלל דיאטה BRAT אינו מספק לך את כל החומרים המזינים, ויטמינים ומינרלים אתה צריך במהלך ההריון, אתה צריך להיות ערניים על נטילת ויטמין טרום לידתי שלך כל יום. אם אתה מתקשה לקחת את הויטמין טרום לידתי או לשמור אותו בשל מחלה בבוקר, להתקשר לרופא שלך לקבלת ייעוץ.

אַזהָרָה

בעוד הדיאטה BRAT עשוי להוכיח שימושי עבור נשים חווה מחלה בוקר קלה, תמיד להתקשר לרופא שלך במקום הבאים דיאטה אם אתה חווה בחילות בוקר קשה או מתקשים לשמור על משהו למטה. זה עשוי להצביע על מצב הנקרא hyperemesis gravidarum, אשר עלול לגרום להתייבשות, ירידה במשקל וחריגות אלקטרוליטים. Hyperemesis gravidarum בדרך כלל דורש התערבות רפואית, על פי האגודה הריון האמריקאי.