קליפות כימיות לצלקות

הצטלקות יכולה להתפתח ממספר סיבות, כולל פציעה ואקנה. רבים רואים הצטלקות, במיוחד על הפנים, מכוער לחפש דרכים להסיר אותו. בהתאם לעומק הצלקת, אפשרויות הטיפול משתנות. דרמטולוגים מציעים קליפות כימיות כאחת האפשרויות, במיוחד עבור צלקות קרוב לפני השטח של העור.

איך פילינג כימי עבודה

קליפה כימית היא הליך בטוח יחסית לפיה כימי מוחל על העור. כאשר הוא כימי הוא קילף משם, השכבה העליונה של העור מוסר, חושף את העור כי הוא בריא, תוססת יותר חלקה. הליך זה משמש לטיפול במספר מצבים של העור, כולל אקנה, קמטים, כתמים כהים, sagging ו הצטלקות.

סוגי קליפות

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של קליפות כימיות, ואת ההבדל הוא סוג של כימיים בשימוש. חומצה אלפא hydroxy הוא המתון ביותר של הטיפולים. חומצה Glycolic משמש בעיקר על העור עם נזקי השמש. חומצה Trichloroacetic מומלץ בדרך כלל עבור אלה עם עור כהה יותר. פנול הוא הפתרון החזק ביותר המשמש קליפות כימיות.

היעילות של קליפות

קליפה כימית מסיר את השכבה העליונה של העור, וחושפת את השכבה למטה. אם צלקת קרובה לפני השטח של העור, קליפה תסיר את השכבה כי יש את הצלקת. רוב הצלקות, עם זאת, הן עמוקות יותר. עבור צלקות אלה, קליפות כימיות ניתן לעשות בשלבים, עם רבים כמו שישה בתקופה מסוימת של זמן. אנשים רבים מדווחים על שיפור משמעותי בהופעתם.

תופעות לוואי

רוב לשקול כימי לקלף הליך בטוח יחסית. אבל קליפה יכולה להיות תופעות לוואי, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. סוגים מסוימים של העור עשויים לחוות שינוי קל בנימה, וזה יכול להיות זמני או קבוע. לפעמים הצטלקות עלולה להתרחש, אשר ניתן לטפל בדרך כלל. זמן ההחלמה לטיפול קליפה כימית לוקח מקום בין ארבעה ל -10 ימים, בהתאם לסוג הקליפה המשמש ואת עומק הקליפה.

טיפוח העור לאחר פילינג כימי

רופא עור יספק הוראות טיפול ספציפיות לאחר קליפה כימית. בדרך כלל, כדאי להימנע מחשיפה לשמש לזמן מה.