עובדות על ממריצים ודיכאון

ממריצים ודיכאון הם תרופות שמשנות תפקוד טבעי של המוח. כתוצאה מכך, הם יכולים להשפיע על רגשותיהם של אנשים ועל מעמדם עמוק. בדרך כלל, ממריצים מגדילים תפקודים נפשיים ופיזיים, כגון ערנות וקצב לב. לדיכאון יש השפעה מרגיעה ועלולה להאט פונקציות פיזיות, כגון נשימה. ממריצים ודיכאונים מגיעים בצורות של מרכיבי מזון, תרופות מרשם וסמים אסורים. כמו סוגים רבים אחרים של תרופות המשפיעות על המוח, הרבה ממריצים ודיכאון הם ממכרים ועלולים להיות תופעות לוואי רציניות.

ממריצים

ממריצים הם כימיקלים שמרימים מצב רוח, עירנות ואנרגיה. הם עשויים לעזור לשמור על המיקוד הנפשי, להגביר את הריכוז, להגדיל את האנרגיה ולהפחית את התיאבון. בנוסף, ממריצים משפיעים על הגוף על ידי הגדלת לחץ דם, טמפרטורה, הלב ואת שיעורי הנשימה. חלק מהממריצים משפרים את הנשימה על ידי הרחבת דרכי הנשימה העיקריות של הריאות: רופאים רושמים תרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות, הפרעת מוח כרונית הגורמת לישנות בשעות היום. לעיתים, תרופות מרשם: דקסטרומפטמין (Dexedrine, Adderall), תרופות מרשם: דקסטרומפטמין (Dexedrine, Adderall) , Methylphenidate (Ritalin, Concerta), modafinil (Provigil, Nuvigil); – תרופות רחוב: 3,4-methylenedioxymethamphetamine (MDMA, “מולי”, “אקסטזי”), מתאמפטמין (קריסטל מת), קוקאין.

דיכאון

דיכאון פעילות איטית של המוח והגוף. הם משמשים רפואית כדי לסייע בשליטה על חרדה, נדודי שינה והתקפים. הם גם להפחית את קצב הלב והנשימה, לחץ דם, מתח שרירים וכאב. שריר הרגעה sedation תרופות אלה לגרום לגרום להם להיות שימושי במהלך הליכים רפואיים מסוימים. בחברה המודרנית, המהיר, אנשים רבים מסתמכים על דיכאון כמו עזרי שינה. כ -4% מהמבוגרים האמריקאים משתמשים בתרופות לשינה במרשם, על פי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, דיכאון כולל: תרופות ללא מרשם: תרופות מרשם: דיאזפם (Valium, Diastat), אלפאראזולאם (Xanax) , Zolpidem (Ambien, Edluar, Intermezzo), Carisoprodol (סומה), pentobarbital; – תרופות רחוב: flunitrazepam (Rohypnol, “ruffies”), gamma-hydroxybutyrate (GHB).

התמכרות ושימוש לרעה

סובלנות, תלות פיזית ופוטנציאל התמכרות מלווים לעיתים קרובות שימוש ממושך בממריצים או בדיכאון. סובלנות מתייחס צורך במנות גדולות של התרופה כדי לקבל את אותו אפקט. עם התלות הגופנית, התרופה צריכה להילקח באופן קבוע כדי למנוע סימפטומים של נסיגה. סובלנות, תלות והתמכרות יכולה להוביל לשימוש בסמים. שתי תרופות לא חוקיות ומרשם עשויות להתעלל, ומנהלי התעללות ומנהלי שירותי בריאות הנפש מדווחים כי בקרב אוכלוסיית ארה”ב בגילאי 12 ומעלה בשנת 2013, 1.3% השתמשו בממריצים מרשם למטרות לא רפואיות, ואילו 2.2% השתמשו בדיכאון מסיבות לא רפואיות. על פי מאמר שפורסם באוגוסט 2013 ב “Annals of Internal Medicine”, 30% מאוכלוסיית ארה”ב משתמשים באלכוהול.

אזהרות ואמצעי זהירות

מאחר וממריצים ודיכאון עלולים להשפיע לרעה על הבריאות ועל הרווחה, יש להשתמש בתרופות אלו בדיוק כפי שהומלץ על ידי רופא. שימוש במינונים גבוהים של תרופות אלו, ערבובם בו-זמנית, ושילוב של חומרים מעוררים או דיכאון עם תרופות או אלכוהול אחרים, מגבירים את הסיכון לתופעות לוואי, כגון התקפי פאניקה, הזיות, פרנויה, התנהגות עוינת, דיכאון, בעיות שינה ותאבון. תופעות לוואי של חומרים ממריצים ו / או דיכאוניות מחייבים טיפול רפואי מיידי, כולל: – קוצר נשימה, כאבים בחזה, סחרחורת או התעלפות; – שמיעה ואמונה דברים שאינם אמיתיים; – הזעה פזרנית בצמרמורת; – נפיחות של הלשון או הגרון, וכן בעיות נשימה; – התקפים או אובדן הכרה. אם אתה מבחין שינויים אלה או אחרים באופן שבו אתה מרגיש בעת לקיחת ממריץ או מדכא, לדבר עם הרופא שלך מיד. לא להפסיק לקחת את התרופה, אלא אם כן הרופא שלך אומר לך לעשות זאת. תרופות אלה לעיתים קרובות יש להפסיק בהדרגה, אשר חייב להיות בפיקוח רפואי מקצועי.