סיבוכים לאחר בלוטת התריס נלקח החוצה

ניתוח כירורגי של בלוטת התריס, הידוע גם בשם בלוטת התריס, מבוצע בדרך כלל לטיפול בגידולי בלוטת התריס או בלוטת התריס. הליך זה הוא בדרך כלל בטוח, אבל, כמו בכל הליך כירורגי, סיבוכים עשויים להתרחש. סיבוכים אלה כוללים בעיות עם הפרתירואיד, פגיעה בעצבים הגרון, דימום וזיהום.

היפופארותירואידיזם

בלוטות התריס ממוקמות ליד בלוטת התריס, וקשה להבחין בין הרקמה הסובבת. כתוצאה מכך, פגיעה בבלוטות אלה יכולה להתרחש במספר גדול של 24% מהאנשים העוברים בלוטת התריס. תפקיד מרכזי של בלוטת התריס הוא להסדיר את רמות הסידן. כתוצאה מכך, נזק לפאתירואיד יכול לגרום לסידן בדם נמוך, או היפוקלצמיה. ברוב המקרים, hypocalcemia זה הוא זמני בלבד, אם כי מחקר 2008 ב “Annals of Surgery” מצא כי מעט יותר מ 1% מהחולים עלולים לפתח hypoparathyroidism קבוע. היפופרותירואידיזם יכול להיות מטופלים עם תוספי סידן כדי לנטרל את hypocalcemia.

נזק עצבי בגרון

עצבים הגרון מעולה חוזרת ממוקמים גם ליד בלוטת התריס יכול להיפגע במהלך הניתוח. נזק לעצבים אלה עלול לגרום שיתוק חלקי של מיתרי הקול, המוביל הצרידות. אם שני עצבי הגרון חוזרים ניזוקו, מיתרי הקול יכולים להיות משותקים ולחסום את זרימת האוויר לתוך הריאות. זה יכול לדרוש טיפול מוצע כדי לעזור לנשימה המטופל, כולל אינטובציה, אשר כרוך החדרת צינור לתוך הגרון כדי לשמור על נתיב פתוח.

סיבוכים אחרים

דימום יכול להתרחש לאחר הסרת בלוטת התריס. בגלל בלוטת התריס הוא קרוב מאוד לדרכי הנשימה, הדם יכול לצבור לדחוף את דרכי הנשימה סגורה. סיבוכים אפשריים אחרים כוללים זיהום של האתר כירורגית. האתר החתך יכול גם צלקת באופן חריג, וכתוצאה מכך היווצרות של keloid. צלקות Keloid יכול להיות בעיה קוסמטית עלול לגרד או להיות כואב. לבסוף, מערכת לא תקינה הנקראת פיסטולה יכולה להיווצר בין הפצע לבין המערכת הלימפתית. פיסטולות אלה יכולות לגרום לניקוז מתמיד של נוזל לבן חלבי, אשר יכול להוביל להתייבשות, אובדן מלח מהגוף, מערכת חיסונית מוחלשת, זיהום באתר הכירורגי ודימום.

גורמי סיכון

גורמים רבים משפיעים על הסיכון של סיבוכים מניתוח בלוטת התריס, מאמר משנת 1986 ב “World Journal of Surgery”. הסרה מלאה של בלוטת התריס עשויה להיות בסיכון גבוה יותר מאשר הסרת בלוטת התריס חלקית. סיכון גבוה יותר של סיבוכים עשוי להיות נוכח עם מנתחים פחות מנוסים. במאמר שפורסם ב – Journal of the Ayub Medical College of Abbottabad, עולה כי גברים וגברים מבוגרים עשויים להיות בעלי סיכון גבוה יותר לסיבוכים לאחר ניתוח בלוטת התריס.