מפרק si מודלק ורץ

פגעי מפרקים סאקרואיליאקיים כואבים ויכולים לערער את לוח הזמנים של כל רץ. זוג גדול של המפרקים ממוקם באזור הישבן משני צדי הבסיס של עמוד השדרה, מורכב SI כולל הרבה של החלק האחורי של מחוך האגן. כל מפרק SI מיוצב על ידי מערכת מורכבת של קשרי ליגמנט ונתמכת על ידי רשת של שרירים. כאשר אתה זקוף, מפרקי ה- SI תומכים בכל המשקל של הגוף העליון שלך. קל לדמיין איך כאבים במפרקים יכולים להביא אפילו את הרץ הנלהב ביותר.

סימפטומים של פגיעה

סיבי מפרקים משותפים הם גורם שכיח לכאב בגב התחתון, המשפיעים על 15 עד 25 אחוזים מהאנשים שהולכים לרופאים שלהם עם בעיות גב תחתון. הסימפטומים כוללים כאבים קבועים יחסית הממוקמים בצד אחד של הגב התחתון ונעים בין כאב לחדות. לעתים קרובות, כאבים במפרקים של מערכת העצבים המרכזית מקרין את הישבן ומפשעים, ויכולים להתפשט גם לרגל, ולגרום לה לטעות בסקיאטיקה. הסימפטומים הם בדרך כלל גרועים יותר כאשר עומדים או הולכים, ויכולים להיות מתייסרים כאשר יושבים על משטח קשה או מתגלגלים במיטה. כאב וקשיחות על קום מהמיטה בבוקר או לאחר ישיבה ממושכת, במיוחד בעת נהיגה, הוא אופייני.

גורם משותף כאב כאב

כאבים במפרקים ע”כ מתרחשים כאשר פציעה או מצב מגרה את משטחי המפרק או השרירים התומכים והרצועות סביב המפרק. זה יכול להיות תוצאה של אירוע טראומטי יחיד, כגון נפילה קשה על הישבן, או לבוא על פני תקופה ארוכה יותר כתוצאה של ביומכניקה השתנה, כגון overpronation של הרגליים או חוסר איזון שרירים סביב חגורת האגן. שינויים הורמונאליים במהלך ההריון משפיעים על הרפיון ברצועות הגדילה, אשר משנה את הדינמיקה סביב מפרקי ה- SI וממקמת נשים בסיכון גבוה יותר לפציעה במהלך ההריון ואחריו. ללבוש רגיל של משטחים משותפים המתרחשת עם ההזדקנות היא סיבה אפשרית נוספת עבור כאבים במפרקים.

צמצום הכאב

ללא קשר לסיבה, הצעדים הראשונים להתאושש מפציעה משותפת של מפרק הע”כ, כרוכים בהפחתת כאב ודלקת. לקיחת הפסקה פעילויות להדגיש את המפרק, כגון ריצה, היא התחלה הכרחית. תרופות אנטי דלקתיות לספק הקלה עבור רוב האנשים בשלבים הראשונים בעוד הסימפטומים הם חריפים ביותר. תמיד להתייעץ עם רופא לפני נטילת כל תרופה חדשה. טיפול קר הוא גם שימושי, אבל אף פעם לא להחיל חבילות קרח ישירות על העור או במשך יותר מ 15 דקות בכל פעם. כירופרקטיקה ופיזיותרפיה כגון אולטראסאונד פעמונית וגיווי של מפרקי ה- SI עשויים גם הם להיות מועילים.

משתפר

לאחר דלקת כבר בשליטה, להתמקד הטיפול שלך להתמקד בשיקום תפקוד תקין במפרק ומניעת בעיות עתידיות. תזונה אנטי דלקתית, כולל תבלינים כמו כורכום וג’ינג’ר, יחד עם תוספת של נוגדי חמצון מרכזיים וחומצות שומן אומגה -3, תסייע בשמירה על כאבי דלקת במפרץ. ייצוב האגן ותרגילי הליבה חיוניים לתיקון חוסר איזון בשרירים והוספת כוח תומך סביב מפרקי ה- SI. מתיחה סדירה של שרירי הירך והרגליים נדרשת לשרירי איזון נוספים סביב אזור האגן ולהבטיח תנועה נורמלית על פני כל המפרקים.

למרבה הצער, פציעות משותפות של ה- SI יכולות להימשך שבועות עד חודשים כדי לפתור, והפעלת הכאב רק מגבירה את הסבירות לנזק נוסף. הפסקה ממושכת של ריצה, תוך המשך פעילויות שאינן נושאות משקל כגון רכיבה על אופניים, יגדיל את הסיכויים שלך להתאוששות.

שורה תחתונה