מזון לאכול כאשר יש לך טחורים

כמחצית מהמבוגרים חווים טחורים, או ורידים דלקתיים בפי הטבעת או בפי הטבעת, לפי גיל 50. הסימפטומים משתנים אך עשויים לכלול כאבים אנאליים וגרד, תנועות מעיים מכאיבות, בליטות רכות ליד פי הטבעת נייר טואלט דמים לאחר ניגוב. הגורמים האפשריים כוללים הריון, השמנה, ישיבה ממושכת, בעיות עיכול כרוניות ודיאטה נמוכה בנוזלים או בסיבים. טלטורים טחורים בדרך כלל לפתור בעצמם. תרופות ושינויים תזונתיים עשויים לסייע במניעת הסימפטומים.

יוגורט וכפיר, משקה דמוי יוגורט, מספקים פרוביוטיקה – מועילה או חיידקים “ידידותיים” המקדמים בריאות מערכת העיכול ותפקוד המערכת החיסונית. פרוביוטיקה עשויה לסייע במניעה או בטיפול בטחורים, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, לצרוך יוגורט או קפיר המכילים תרבויות פעיל פעיל, כגון לקטובצילוס או ביפידוס, על בסיס שגרתי. שתייה kefir עשוי גם לעזור להפחית את התייבשות לעורר תנועות המעי הרגיז.

פירות וירקות לספק חומרי הזנה חשובים המסייעים לחזק את המערכת החיסונית שלך נוזלים שעשויים לעזור להקל על עצירות. כמו מזונות עשירים בסיבים, פירות וירקות גם להוסיף בתפזורת הצואה שלך עשוי להפחית את הלחץ ואת הכאב במהלך תנועות המעי הרגיז. פירות וירקות גבוהים במיוחד בסיבים כוללים פירות יער, תפוחים, אגסים, אבוקדו, ארטישוקים, אפונה, ברוקולי, עלים ירוקים כהים, שעועית סקווש החורף.

בגלל דגנים מלאים מכילים את כל החלק המזין של התבואה, הם מספקים יותר סיבים, חלבון ו micronutrients מ גרגירים מעודן, כגון קמח לבן. רוב האנשים אינם עומדים הצרכים היומי שלהם סיבים, אשר נע בין 21 ו – 38 גרם של סיבים ליום. אכילה 1/4 כוס amaranth או 1 כוס של שעורה פנינה מספקת 6 גרם של סיבים. מזונות עשירים בסיבים מלאים עשירים בסיבים מכילים שיבולת שועל, 100% לחם מחיטה מלאה ודגנים קרים, אורז חום ארוך, אורז פראי ופופקורן.

כדי למנוע או להפחית סימפטומים טחורים הקשורים לתזונה נמוכה נוזלים, לשתות מים או נוזלים אחרים בכל יום. לשתות לפחות 8 כוסות של נוזלים, או 64 גרם, מדי יום, אשר עשוי לנבוע מים, חלב, 100% פירות או ירקות juices, תה צמחים או מרק מרק מבוססי. יש לזכור כי פירות ומיצי ירקות מכילים פחות סיבים מאשר זנים שלמים. הימנעו משתיית קפאין, אלכוהול ומשקאות עתירי סוכר, אשר עשויים לספק פחות לחות, ובמקרים מסוימים אף תורמים לעלייה במשקל.

יוגורט וכפיר

פירות וירקות

דגנים מלאים

נוזלים