כרום picolinate עבור דיכאון

מספר מחקרים מראים כי תוספת של כרום פיקולינאט, מינרל המתרחשת באופן טבעי בדגנים מלאים, בכבד, בפטריות ובמאכלים אחרים, יכולה לשפר באופן משמעותי כמה תסמינים של דיכאון לא טיפוסי. לדברי DepressionPerception.com, דיכאון לא טיפוסית היא צורה נפוצה של דיכאון, המשפיעים על 40 אחוזים של אנשים מדוכאים. כרום picolinate נראה להפחית כמה תסמינים של דיכאון לא טיפוסי, כולל פחמימות cravings ו מצב רוח נדנדה.

תסמיני דיכאון טיפוסי וטיפול

לדיכאון לא טיפוסי יש תסמינים הכוללים שינה מוגזמת, רגישות יתר לדחייה, השתוקקות לפחמימות, אכילת יתר ושינויים במצב הרוח. אתה יכול להרגיש כל כך פיזית משוקלל למטה כי אתה לא חושב שאתה יכול לקום מתוך כיסא, על פי הפסיכולוגיה היום. אם אתם סובלים מדיכאון לא טיפוסי אתה יכול להיות מעודדים מדי פעם על ידי הנסיבות שלך ואירועי החיים, אשר לא נעשה בקלות עם סוגים אחרים של דיכאון. דיכאון לא טיפוסי מגיב למעכבי מונואמין אוקסידאז, או MAOIs, סוג של תרופות נוגדות דיכאון שיש להן תופעות לוואי שליליות כגון הפרעות בתפקוד המיני ועלייה במשקל. תופעות לוואי אלה לעיתים קרובות להניא את המטופלים מהמשך הטיפול.

כרום פיקולינאט ואינסולין

מחקרים שנערכו בשנות ה -70 הוכיחו כי picolinate כרום יכול להיות מועיל בטיפול באינסולין וחוסר סוכרת. בדרך כלל, סוכרים בדם מפעילים את שחרור האינסולין על ידי הלבלב. אינסולין מסייע לתאים לספוג ואז לחילוף סוכרים בדם, להפוך את הסוכרים לדלק תאי, להאכיל את המוח עם אספקת גלוקוז כדי לשמור על תפקוד אופטימלי. Chromium picolinate משפר את היעילות של אינסולין בסיוע ספיגה של סוכרים בדם. לא ידוע בדיוק איך האינסולין מעורב בדיכאון, אבל שיעור הדיכאון גבוה פי שניים אצל אנשים הסובלים מסוכרת בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. קשר אחד בין אינסולין לדיכאון הוא שאינסולין מעורב בייצור נוירוטרנסמיטרים שונים, שהם כימיקלים מוחיים, כגון סרוטונין, המעורבים בתקשורת בין תאי המוח. סרוטונין מסדיר את מצב הרוח, מקטין את התיאבון ומגביר את הרגיעה.

כרום Picolinate ו דיכאון

מספר מחקרים מצאו כי chromium picolinate משפר את הסימפטומים של דיכאון לא טיפוסית. לדוגמה, גיליון 2005 של “Journal of Psychiatric Practice” מדווח על מחקר של 113 אנשים עם דיכאון לא טיפוסי. חולים שקיבלו תוספת של 600 מיליגרם של כרום פיקולינאט היו בעלי שיפור משמעותי בסימפטומים בהשוואה לקבוצת הפלצבו. סימפטומים מסוימים היו היענות ביותר picolinate כרום, כולל מצבי רוח, עייפות, תשוקות פחמימות תפיסה של עלייה במשקל. חולים אשר לקחו את התוסף התזונתי לא דיווחו על תופעות לוואי.

פחמימות השתוקקות

במחקר נוסף שצוטט ב -2003 “ביולוגיה פסיכיאטרית”, זה מאוניברסיטת דיוק, צוין כי מטופלים שאכילו יתר על המידה לפני תחילת המחקר חוו את היתרונות המשמעותיים ביותר בדיכוי תאבון ופחמימות. בעוד שיפורים במצב הרוח נדנדה ובתחושות פחמימות נמצאים באופן עקבי, מחקר נוסף יהיה צורך לקבוע אם מינונים גדולים של כרום picolinate ישפיע על מצב רוח מדוכא הכולל ותסמינים אחרים של דיכאון לא טיפוסית.

דאגות בטיחות

ישנם מספר סיכונים הקשורים chromium picolinate. מחקר על אוגר ותרבויות חולדה תא הציע כי chromium picolinate עלול לגרום מתח חמצוני נזק ל- DNA. ההשפעות של צריכת הפה על ידי בני אדם הם הבינו פחות טוב. לא דווח על תופעות לוואי שכיחות עם שימוש לטווח קצר בכרום picolinate, ויש מידע מוגבל על בטיחות השימוש לטווח ארוך של picolinate כרום. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת כרום picolinate.