יכול קפאין ירידה טסטוסטרון?

טסטוסטרון הוא הורמון מין חיוני אשר מגביר את היווצרות השרירים, שיער הפנים ופיתוח גניטלי. במאמץ להימנע מחומרים שעשויים להפחית את הטסטוסטרון, חלק מהאתלטים ומפתחי הגוף מפנים קפאין, אך נראה כי קפאין עשוי למעשה להגדיל את הטסטוסטרון. קפאין לא בא ללא תופעות לוואי, עם זאת, ולכן זה לא אמור לשמש כדי עודף או לטפל בחוסר איזון טסטוסטרון חמורה.

חשיבות הטסטוסטרון

טסטוסטרון הוא הורמון המין הגברי העיקרי המיוצר על ידי האשכים והוא מזוהה עם המאפיינים הגבריים, אבל זה מיוצר גם בגוף של אישה בשחלות ובלוטת יותרת הכליה. גופים זכר לייצר על 7 מ”ג של טסטוסטרון, יותר מ 20 פעמים את רמות המיוצר בגוף הנשי. עם זאת, ההורמון חשוב הן גברים והן נשים. אצל גברים, זה עוזר להגביר את צפיפות העצם, לשפר את מסת השרירים ואת הכוח, לסייע בייצור תאי דם אדומים ולמלא תפקיד בייצור זרע ובכושר המיני. אצל נשים, טסטוסטרון גם משחק תפקיד חשוב בכונן המיני. ירידה ברמות הטסטוסטרון כמו גברים בגיל יכול להוביל מופחת ביצועים אתלטיים ומיניים.

קפאין, פעילות גופנית וטסטוסטרון

קפאין בשימוש במהלך פעילות גופנית יש השפעה מפתיעה על רמות הטסטוסטרון. שחקני רוגבי מקצועיים קיבלו תוספי קפאין, במינונים שנעו בין 200 ל 800 מ”ג, שעה לפני הרמת משקולות. ממצאי המחקר שפורסמו בעיתון הבינלאומי לתזונה ותזונה של פעילות גופנית, באפריל 2008, מצאו כי אימון כוח ללא קפאין גרם לעלייה בריכוז הטסטוסטרון ב -15%, בעוד שאימוני כוח במינון של 800 מ”ג קפאין הובילו טסטוסטרון עלייה של 21 אחוזים.

קפאין, טסטוסטרון וזרע

קפאין עשוי להיות קשור גם לטסטוסטרון הנגרמת על ידי זרע איכות ונפח. מחקר אחד שפורסם בגיליון של “רפרודוקציה אנושית” ב -2008 בחן את הבנים הבוגרים של אמהות שהשתתפו במחקר ארוך טווח וצרכו קפאין במהלך ההריונות. אמהות ששתו ארבע עד שבע כוסות ביום הפיקו בנים עם ירידה קטנה עד בינונית בנפח הזרע וברמת הטסטוסטרון. כמו כן, בוגרים בוגרים ששתו את הקפאין ביותר היו רמות הטסטוסטרון 14 אחוז גבוה יותר מאשר אלה עם צריכת קפאין נמוכה, אם כי לא היו הבדלים ניכרים באיכות הזרע או נפח.

השפעות קפאין בנשים

קפאין נראה להשפיע על רמות הטסטוסטרון בצורה שונה אצל נשים מאשר אצל גברים. מחקר שנערך ב – American Journal of Epidemiology מצא כי הנשים ששתו את רוב הקפה המכיל משקאות המכילים יותר משתי כוסות קפה או ארבע פחיות של סודה המכילה קפאין מדי יום היו בעלות רמות הטסטוסטרון הנמוכות ביותר .

כמות מתונה של קפאין, או שווה ערך לשלושה 8 עוז. כוסות קפה ליום, מספק כ 250 מ”ג קפאין. צריכת 10 8 עוז. כוסות או יותר מדי יום נחשב מוגזם. כמויות גבוהות של קפאין יכול להוביל נדודי שינה, קצב הלב מואץ, רעידות וחרדה והוא יכול לתרום מחלת השד fibroystic והפרעות וסת אצל נשים. אם אתה בהריון או יש מחלת לב או כיב קיבה, אתה צריך להפחית או להימנע קפאין.

שיקולים