חמוציות לחלץ & הריון

אוכמניות, פרי אדום בהיר עם טעם חזק, ייחודי, הוא אחד רק שלושה מינים של פירות יליד צפון אמריקה. באופן מסורתי אוכמניות שימש את האינדיאנים כמקור מזון ותרופות לטיפול בפצעים, הפרעות בשתן, שלשולים וסוכרת. כיום, חמוציות משמשות בעיקר כדי למנוע שיניים נושאת, זיהומים בדרכי השתן, כיב פפטי, מחלות לב, הזדקנות ואפילו סרטן. בעוד חמוציות יש מספר יתרונות, נשים רבות השאלה האם תמצית חמוציות בטוח במהלך ההריון.

יתרונות בריאותיים

על פי “מכון חמוציות: מחקר בריאות”, תמצית חמוציות מכילה תרכובות בשם proanthocyanidins, אנתוציאנינים, פלבנואידים וחומצה הידרוקססינמית, אשר תורמים צבע אדום, קיבולת phytonutrient ותכונות נוגדות חמצון. חמוציות עבודה בגוף שלך על ידי עיכוב הידבקות של חיידקים על קירות התא שלך. מאפייני ההדבקה הוכחו כמפריעים לחיידקים הקשורים למחלות חניכיים, כיבים פפטיים, אבנים בכליות ודלקות בדרכי השתן, אשר שכיחות במהלך ההריון לפי האקדמיה האמריקנית לרופאי משפחה. תרכובת פרואנתוציאנידינים המצויים בחמוציות עשויה גם לסייע בהגנה מפני מחלות לב על ידי עיכוב חמצון ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה וסרטן בשל פעילות אנטי מסרטנת. מחקרים שנעשו לאחרונה גילו כי ההשפעה נוגדת החמצון של חמוציות לסייע להגן על תאי המוח שלך מפני נזק חינם הרדיקלי הבאים המנוע ואת ההפסדים תפקוד קוגניטיבי.

סוגים

ב “חמוציות: תכונות טיפוליות,” סוזן ארווין מדווח כי אם בצורה של מיץ, מיץ קוקטייל או ספקים, חמוציות יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים מוכחים. עם זאת, כמות מיץ אשר חייב להיות נצרך על מנת להיחשב יעיל הוא ניכר. בנוסף, מיץ חמוציות מכיל כ -30 אחוז סוכר והוסיף קלוריות. אם אתה חולה סוכרת או מודאג לגבי עלייה במשקל מופרזת, תמצית חמוציות מציג חלופה בריאה עם אותם תכונות מועילות. למרות מיץ נחשב יעיל בדיוק כמו תמצית, תוספת סביר יותר מתאים לנשים בהריון שרוצים לקצור את היתרונות הידועים של חמוציות.

שיקולים

לדברי Tieraona כלב “השימוש בוטני במהלך הריון הנקה,” דלקות בדרכי השתן הן התלונות הנפוצות ביותר במהלך ההריון בגלל השינויים הטבעיים המתרחשים בדרכי השתן. השינויים המגבירים את הרגישות לזיהומים חיידקיים כוללים שינויים תפקודיים ואנטומיים של שלפוחית ​​השתן. שינויים פונקציונליים כוללים שימור השתן, השתנה pH, glycosuria, proteinuria ושינויים הורמונליים. שינויים אנטומיים מתרחשים כמו הרחם הוא ישירות על גבי שלפוחית ​​השתן. כפי שהוא מתרחב עם התינוק הגדל, המשקל המוגבר שלה יכול לחסום ניקוז של שתן מן השלפוחית, וכתוצאה מכך הגדלת נפח הגדלת הכליות. תנאים אלה נוחים לצמיחה חיידקים משופרת. חמוציות נחשב אמצעי מניעה יעיל ובטוח לשימוש במהלך ההריון כדי להדוף זיהומים כאלה.

ערך תזונתי

לדברי Oladapo Ladipo ב “תזונה בהריון: מינרלים ותוספי ויטמין,” הצרכים התזונתיים הם הגדולים ביותר במהלך ההריון הנקה כדי לתמוך בעובר המתפתח התינוק. שינויים פיזיולוגיים רבים מתרחשים במהלך ההריון אשר משנים את הקליטה ואת חילוף החומרים ועלול בסופו של דבר לגרום ליקויים micronutrient כגון אנמיה. חמוציות הם מקור מצוין של ויטמין A, C, ו- B קומפלקס, חומצה פולית וסיבים. בנוסף, חמוציות מלאות מינרלים, כולל ברזל, סידן, זרחן ואשלגן, כולם חיוניים לנשים הרות ומניקות ולילודן. Oladapo Ladipo קובע כי תוספת חומרים תזונתיים, בעיקר חומצה פולית וברזל, מסייעת בהפחתת הסיבוכים האימהיים, מחלות, לידה מוקדמת ותינוקות במשקל לידה נמוך. צריכת חמוציות בקרב נשים הרות ומניקות תומכות בצרכיהן התזונתיים ומגינה מפני ליקויים.

אַזהָרָה

ב “בטיחות ויעילות של חמוציות במהלך הריון והנקה”, ז’אן ז’אק Dugoua ואח ‘, מדווח כי אין הוכחה מדעית של בטיחות או נזק לך או העובר שלך כתוצאה של אכילת חמוציות במהלך ההריון. חמוציות בדרך כלל נסבל היטב על ידי רוב האנשים, אולם כאשר הוא נצרך במינונים גבוהים, זה יכול לגרום שלשולים ותסמינים אחרים של מערכת העיכול. חמוציות ידוע להגביר oxalate השתן, ולכן חמוציות לא יכול להיות מתאים אם אתה נוטה אבנים בכליות. כמו כל תוספת, ייתכן שיש תופעות לוואי בהתאם למצב בריאותי. עם זאת, באופן כללי, אוכמניות נחשבה בטוחה לנשים הרות ומניקות ללא השפעות ידועות על העובר.

מחקרים אחרונים מראים כי תמצית חמוציות מספקת שני מסלולים שונים לבריאות, באמצעות פעילות נוגדת חמצון ופעילות אנטי-מיקרוביאלית, מה שהופך אותו לפירות ייחודיים ומועילים. על פי ז’אן ז’אק Dugoua ואח ‘, ב “בטיחות ויעילות של חמוציות במהלך הריון והנקה,” תמצית חמוציות נראה חלופה בטוחה תרופות טיפוליות אם אתה בהריון או breastfeeding. תמצית חמוציות מציג מנגנון טבעי, יעיל להילחם בזיהום, למנוע מחסור בחומרים מזינים ולשמור על הבריאות הכללית במהלך ההריון הנקה.

שיקולים