ההבדל בין רוזצאה, אקנה ואקזמה

Rosacea, אקנה אקזמה הם כל תנאי העור שיכולים להשפיע על כמעט כל אחד. בעוד כל אחד מהמצבים האלה מחזיקים את קבוצת הסימפטומים שלהם, כמו גם גורמים מניעים, יש להם דמיון אחד. כל ההפרעות הללו מאופיינות בתגובה דלקתית בגוף, המתבטאת על העור.

Rosacea

האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה מגדירה רוזצאה כמצב דלקתי המתבטא כאדמומיות או בשטיפה על העור. זה נראה בדרך כלל על הפנים, אבל זה עלול בסופו של דבר לפזר החוצה על האוזניים, הגב והחזה. עבור רוב האנשים, rosacea מתחיל להסתכל כמו ורידים עכביש זעירים על האף ועל הלחיים. ככל שהמצב מחמיר, הוא עלול להתפתח לפפולות קטנות ואפילו לפוסטולות. למרות אלה אדום bumps דומים במראה לאקנה, rosacea הוא מצב שונה לחלוטין.

אקנה

אקנה הוא זקיק פקוק כי הוא סובל זיהום ודלקת, על פי מאיו קליניק. זה בדרך כלל תוצאה של העור המתים עודף שמן סתימת נקבוביות, אשר יוצר את הסביבה האידיאלית עבור חיידק פ acnes. בדומה rosacea, אקנה יכול להתבטא בדרכים שונות. אתה יכול לפתח מה שידוע בתור comedone, הידוע יותר בשם שחור או ראש לבן. כמו כן, ניתן לפתח papule או pustule כמו גם גולם או ציסטה.

אֶקזֵמָה

עם אקזמה, אתה מתמודד עם מצב המאופיין על ידי עור מגרד. מבחינה רפואית הידועה בשם אטופיק דרמטיטיס, זה הפרעת העור לא בדרך כלל לשנות את המראה של העור. זה רק אחרי שאתה כבר גירוד כי אתה נתקל סימפטומים אחרים, כולל אדמומיות, מתקלף, פיצוח, קרום ואת הפרשת הנוזל, על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה. זה עדיין לא ידוע בדיוק מה גורם אטופיק דרמטיטיס, אבל זה יכול להיות משהו לעשות עם אלרגיות, irritants, הסביבה, מתח התגובה החיסונית.

יַחַס

שניהם rosacea ואקנה מגיבים באופן חיובי חלק מאותם טיפולים. עם כל מצב, את Mayo Clinic טוען שאתה יכול לראות שיפור המראה של העור שלך באמצעות תרופות אקטואלי המכילים tretinoin, benzoyl חמצן או isotretinoin. הם יכולים גם להגיב בחיוב על אנטיביוטיקה דרך הפה, כגון טטרציקלין או אריתרומיצין. עבור אקזמה, תצטרך לפנות צורות אחרות של טיפול. אטופיק דרמטיטיס יכול לטפל ביעילות עם סטרואידים, antihistamines ו immunomodulators, אשר סמים המשפיעים על המערכת החיסונית שלך. גם אקנה אקזמה יכול להיות מטופל עם טיפול אור. צורות שונות של אור משמשים לטיפול בכל מצב.

דאגה עצמית

אמנם חשוב להתייעץ עם רופא לפני טיפול בתנאים אלה, במיוחד כאשר מתמודדים עם אקזמה ו rosacea, יש דברים שאתה יכול לעשות בבית כדי להקל על אי נוחות ואף לשפר את המראה של העור שלך. לשטוף עם ניקוי עדין. אם הם מכילים צבעים, ניחוחות או שמנים, אתה יכול לראות הרעה במצב שלך. לחות את העור ולהגן עליו מפני irritants ומזג האוויר הקשה. להרגיע את העור מגורה עם מטלית מגניב רטוב.