האם יש סיכונים של אכילת אורז מבושל?

רייס הוא, על פי ארצות הברית רייס הפדרציה, הנפוצים ביותר של דגנים בעולם. נמצא כמעט בכל תרבות, אורז הוא נמוך בשומן וקלוריות במגוון החום שלה, מזון צפוף מבחינה תזונתית. אורז יכול להיות מוכן במגוון דרכים, בדרך כלל מתחיל עם טבילה במים רותחים כדי לרכך את התבואה ולשחרר את החומרים המזינים. הוספת טעם אורז מבושל היא קלה, כי תבואה סופג עשבי תיבול, תבלינים ונוזלים בקלות. אורז מבושל יכול עם זאת, מהווים סכנה בריאותית הכוללת דלדול מזין וסיכון מוגבר לסרטן.

הורסת חומצות אמינו

חומצות אמינו הן הבסיס לחלבונים ומגיעים של חומרים מזינים אלה מיוצרים על ידי הגוף שלך בעוד אחרים חייבים להיות נצרך מן המאכלים שאתם אוכלים. תזונאית ננסי Appleton של האגודה האמריקאית הוליסטי בריאות מסביר כי overcooking כל מזון יכול להרוס חומצות אמינו, טיוח אותם חסר תועלת לגוף שלך. Overcooking משמיד קשרים בין מולקולות, depleting משמעותית את הערך התזונתי. זה יכול להוביל ליקויים של חומצות אמינו חיוניות כגון טריפטופן, אשר משמש רגולציה לישון.

פחות לעיכול

בישול אורז עושה את הדגן יותר לעיכול אבל overcooking יש השפעה הפוכה. אורז בישול זמן רב מדי בטמפרטורות גבוהות הורס אנזימים בתבואה המאפשרים עיכול. בעוד אנזימים גם קיימים במערכת העיכול שלך, מזונות רבים מכילים גם אנזימים ספציפיים שלהם, במיוחד כדי לסייע בתהליך העיכול. תהליך ההרס של הקשרים בחומצות אמינו ידוע בשם denaturation, על פי אלמהארסט קולג ‘. תהליך זה משמש גם כדי לעקר מכשירים רפואיים, על ידי השמדת שרידי אמינו שאריות ממגע עם העור.

ויטמינים הושמדו

ויטמינים חיוניים כגון תיאמין או ויטמין B-1 נהרסים בקלות על ידי overcooking. ויטמין B-5, הידוע גם בשם חומצה פנטותנית, הוא גם רגישים להרס עם overcooking, על פי המכון הטכנולוגי של מסצ ‘וסטס. רבים של ויטמיני B מושפעים באופן דומה overcooking ו ויטמינים אלה נדרשים עבור תהליכים כמו metabolism ו ייצור אנרגיה. באופן עקבי לצרוך מזון כי הם overkooked כמו אורז יכול להוביל מחסור של ויטמיני B וכן חומרים מזינים אחרים.

פוטנציאל לסרטן אפקטים

Overcooking כל מזון לא פשוט להרוס את המבנה המולקולרי, זה יכול להגדיר את הבמה ליצירת מבנים חדשים ומסוכנים. חומצות אמינו באורז מבושל יכול ליצור חומר המכונה acrylamide. Acrylamide הוא תרכובת מסרטנת ידוע, למרות מוצאו הטבעי. ייצור של acrylamide מתחיל כ 120 מעלות פרנהייט, על פי המכון הלאומי לסרטן. צריכת התזונה של חומר זה קשורה בסיכון מוגבר לסרטן הפה, המעיים, השד והשחלות.