האוזן צלצול & ויטמין B מורכבים

צלצול באוזניים יכול להיגרם על ידי אובדן שמיעה, טראומה, שעווה לחסום את תעלת האוזן, תרופות, דלקות אוזניים או כמה הפרעות רפואיות, כגון מחלת מנייר. על פי האגודה האמריקנית לטיניטוס, אחד מכל חמישה אמריקאים חווים צלצול, שאגה או רעש שריקה שנדמה כי מקורם באוזניים, מצב הנקרא טינטון. למרות שלא נמצאה תרופה לטיניטוס, טיפולים, כולל כמה תוספי מזון, עשויים לעזור לך לנהל את התסמינים.

ויטמיני B וטינטון

רוב הראיות התומכות בנטילת ויטמיני B לטיפול בטיניטוס הן אנקדוטיות, על פי עדכון 2009 Life Life Extension. יש אנשים אומרים שהם מקבלים הקלה באמצעות 100 עד 500 מיליגרם יומי של תיאמין משלימים, הידוע גם בשם ויטמין B-1. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת ספקים במינון גבוה מהיתרון התזונתי המומלץ, שכן לחלקם יש אינטראקציות עם תרופות אחרות. מיכאל סיידמן ממרכז טינטון בבלומפילד, מישיגן, מציע לנסות 50 מיליגרם של ניאצין פעמיים ביום בתחילה, עם גבול עליון של 500 מיליגרם פעמיים ביום. זיידמן אומר שאם הניאצין אינו מספק הקלה מהצלצול באוזניים בחודשיים הראשונים, אתה צריך להפסיק לקחת אותו.

ויטמין B-12, חומצה פולית וטינטון

ויטמין B-12 ו חומצה פולית קשורות לעיתים קרובות עם אנמיה, כפי שהם פועלים בעיקר כדי לעזור לך לייצר תאי דם אדומים בריאים. אנשים רבים חסרים באחד ויטמינים אלה B הם גם לקוי השני. כמה מקורות טובים של ויטמין B-12 הם דגים, בשר, עופות, ביצים, חלב ומוצרי חלב אחרים, בעוד חומצה פולית הוא נמצא בעיקר ירקות עליים ירוקים, קטניות ופירות הדר ומיצים. מחקרים מעטים התייחסו ההשפעות של ויטמין B-12 או חומצה פולית על שמיעה, אם כי אובדן שמיעה הוא הגורם המוביל לטיניטוס. מחקר שנערך בשנת 1993 על ידי ד”ר זכריה שמש ואחרים שפורסם ב “American Journal of Otolaryngology” הגיע למסקנה כי מחסור בוויטמין B-12 עלול להשפיע על אובדן שמיעה, בעוד שתוספת B-12 הפחיתה את תסמיני הטיניטוס. במסגרת מחקר המעקב של מקצועני הבריאות של הרווארד, גיליון פברואר 2010 של “Otolaryngology-Head Head and Surgery Surgery” דיווח כי ויטמין B-12 לא השפיע על שמיעה. מחקר זה העלה כי עלייה בחומצה פולית עשויה לסייע במניעת אובדן שמיעה אצל גברים מעל גיל 60.

תוספים אחרים עבור טינטון

גינקו ואבץ הם שני תוספי מזון נוספים שהומלצו לטיפול בטינטון. זרעים תמצית של עץ גינקו משאירים כבר זמן רב בשימוש ברפואה הסינית המסורתית לטפל במגוון של מחלות. מחקרים על יעילותה בטיפול בטניטוס הראו תוצאות מעורבות, על פי המרכז הלאומי לרפואה משלימה ואלטרנטיבית. אבץ הוא מינרל עקבות התומך במערכת החיסונית שלך, ייצור חלבון ו- DNA. מחקר קטן בגיליון ינואר 2003 של “אוטולוגיה ונוירוטולוגיה” מצא כי יותר משלושה רבעים מאנשים שלקחו תוספת אבץ דיווחו על שיפור סובייקטיבי בטינטון שלהם.

טיפולים אחרים עבור טינטון

לפני שתנסה לטפל הצלצול באוזניים שלך, אתה והרופא שלך צריך לנסות לזהות את הסיבה. אם זה קשור לתרופה שאתה לוקח, הרופא שלך יוכל לרשום משהו שונה. אם טינטון שלך נגרמת על ידי אובדן שמיעה או מחלת מנייר, למשל, אתה יכול ליהנות מאחד מגוון של מכשירים להסוות את הצליל, במיוחד בלילה. תרופות נגד חרדה גם עשוי לעזור. אמריקן טינטון האגודה מפרטת מגוון של אסטרטגיות ניהול כדי לעזור לך להתמודד עם טינטון כרוני.