גורם לכאב בצד בזמן ריצה

ריצה היא תרגיל אירובי אינטנסיבי .. בקצב מתון של חמישה קילומטרים לשעה, אדם במשקל 145 ק”ג יכול לשרוף כ 526 קלוריות לשעה. עם זאת, עוצמת העוצמה של ריצה יכול גם לשים את הלחץ על הגוף שלך, וכתוצאה מכך משתנים כאבים בכל הגוף. אזור אחד נפוץ שבו כאב יכול להתרחש הוא הצדדים שלך סביב הצלעות שלך, המכונה בדרך כלל צד תפר.

סיבה אחת של כאב צלעות הצד שלך יכול להיות חוסר חמצן שיכול להתרחש עם תרגילים מאומצים כמו ריצה. כאשר אתה מפעיל, אתה להגדיל באופן משמעותי את האנרגיה הדרושה על ידי השרירים שלך כדי לשמור על הקצב שלך. צורך מוגבר באנרגיה מגיע עם צורך מוגבר חמצן, אשר גורם הן הריאות שלך ואת הלב לעבוד קשה יותר. כאשר הריאות לא יכול לשמור על קשר עם הצרכים של הגוף, כמה שרירים לא יכול לקבל את החמצן שהם צריכים. זה יכול לגרום cramping של שרירי הבטן, אשר יכול להתבטא כמו כאב בצד ליד הצלעות.

כאב צלעות בצד יכול גם להיות קשור ברצועות בין הסרעפת שלך הבטן. ריצה משתמשת בתנועה מעלה ומטה שמשפיעה על הגוף בכל פעם שהרגליים פוגעות באדמה. השפעה זו יכולה לדחוף את האיברים הפנימיים כלפי מטה, תוך הפעלת לחץ על הרצועות המחוברות לבטן. באותו הזמן כמו אלה הרצועות נמשכים למטה, הריאות שלך הם שאיפה והתרחבות, הצבת יותר לחץ על הרצועות. הלחץ שנוצר יכול ליצור כאב צלעות בצד.

ריצה יכולה לייבש במהירות את הגוף באמצעות הזעה, במיוחד אם אתה רץ בחוץ ביום חם. כאשר אתה הופך להתייבשות, כמות המים הזמינים להפקת נפח הדם מוגבלת. נפח הדם פחות מפחית את היכולת של מערכת הלב וכלי הדם שלך להעביר חמצן וחומרים מזינים אחרים הדרושים על ידי התאים של הגוף שלך, במיוחד ברקמות של מערכת העיכול. ללא מספיק חמצן, cramping יכול להתרחש, אשר יכול להתבטא כמו כאב בצד.

להפחית את הסיכון של התייבשות על ידי שתיית הרבה מים לפני ואחרי הריצה שלך. ללגום כמויות קטנות של מים במהלך הריצה שלך בעת הצורך. הפחת את עוצמת העוצמה על ידי האטה לריצה או הליכה כדי לסייע בהפחתת הכאב. קח נשימות עמוקות ונשוף דרך שפתיים קפוצות כדי למנוע או להקל על הכאב. ניתן גם להפחית את הכאב על ידי עצירה וכפיפה קדימה בזווית של 90 מעלות תוך הידוק שרירי הבטן.

מחסור בחמצן

כאב מ רצועה מתיחה

השפעות התייבשות

מניעה וטיפול