בעיות התנהגותיות בילדים בגיל הרך

התנהגות לא נכונה היא חלק נורמלי של התפתחות הילדות. לעתים קרובות, ילדים בודקים את הכללים ואת הגבולות על ידי misbehaving כדי לגלות מה המטפלים יהיה ולא יאפשר. פעמים אחרות, ילדים אינם מכירים את הכללים או מבינים את מושג ההתנהגות המתאימה. עם זאת, במקרים מסוימים, בעיות התנהגותיות הן סימפטום של בעיה הבסיסית שגורמת ללחץ או חרדה אצל הילד.

לחץ נפוץ אצל ילדים

לעתים קרובות ילדים הופכים להיות עצבני ומרגיז כאשר הם עייפים או רעבים. לחצים אחרים שיכולים לגרום לבעיות התנהגותיות בגנים בגיל הרך כוללים בעיות בבית או בעיות בסביבת הטיפול בילדים. הלחץ מתרחש כאשר אדם מרגיש מוצף משהו. ילדים שנחשפים למתח וללחימה בין הוריהם או בין הורים לילד מבוגר לעתים קרובות חשים מבולבלים ומפוחדים, ומובילים לפעמים להתנהגות לא נכונה. ילדים עשויים גם לחוות מתח או חרדה בשל מצבים בבית של בייביסיטר או במעונות יום.

ADHD ו- ADHD

נכון לשנת 2006, 4.5 מיליון ילדים בגילאים 5 עד 17 אובחנו עם הפרעות קשב וריכוז, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. בנים נוטים יותר מאשר לבנות להיות מאובחנות עם ADHD, ואבחנה שכיחה יותר אצל ילדים גדולים יותר מאשר אצל ילדים מתחת לגיל 12. תסמינים של ADHD מופיעים בדרך כלל לפני גיל 7. למרות האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים בעבר לא ממליצים על אבחנה של הרופא ADHD עד הילדים הם לפחות 6 שנים, החל משנת 2011 הקווים המנחים המורחבת לאפשר אבחנה כמו בגיל 4 שנים. הסימפטומים מסווגים כמו חוסר תשומת לב, היפראקטיביות ואימפולסיביות. ילדים עם ADHD עשויים להציג סימפטומים מאחד, שניים או שלושה סוגים.

הפרעת התנגדות מתנגדת

למרות שזה נורמלי לילדים לפעמים להתריס דמויות סמכות כגון הורים גננות, קיצוניים בהתנהגות זו עשוי להצביע על בעיה התנהגותית המכונה הפרעה מתנגדת התנגדות. האקדמיה האמריקנית לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים מגדירה את ההפרעה המתנגדת המתנגדת כ”מתווה מתמשך של התנהגות לא-משתפת, מתריסה ועוינת כלפי דמויות סמכותיות שמפריעה ברצינות ליומו של הצעיר לתפקוד היום “. התנהגויות אלה כוללות נרגנות, כעס, נקמנות והתקפי זעם תכופים.

חרדת פרידה

רוב הילדים חווים מידה מסוימת של חרדת נטישה כאשר נשארים עם מטפלים שונים. על פי איגוד הפרעות חרדה של אמריקה, כ -4% מהילדים סובלים מהפרעת חרדה קלינית. ילדים אלה חווים געגועים קיצוניים ולעתים קרובות חוששים שמשהו רע יקרה ליקיריהם בזמן שהם מופרדים. ילדים עם הפרעת חרדת הפרדה עשויים להתבצע בבכי, צרחות והיצמדות להורה, מסרבים לתת לה לעזוב: הילדים האלה לוקחים זמן רב עד כדי הרגיעה לאחר שההורה נעלם וייתכן שלא משתפים פעולה עם המטפל החדש.

הפרעות במצב הרוח

הפרעות במצב הרוח הן נדירות, אך לא בלתי מתקבלות על הדעת, אצל ילדים בגיל הגן. הפרעות במצב הרוח הנפוץ ביותר אצל ילדים צעירים כוללות דיכאון או דיזימיה עיקריים, או דיכאון קל. דיכאון גדול מתרחש כ 2 אחוזים של ילדים בגיל ההתבגרות. תסמינים התנהגותיים כוללים עצבנות וקושי בריכוז. בגלל בעיות רפואיות רבות לגרום סימפטומים דומים לאלה של דיכאון, הערכה רפואית יש צורך לשלול בעיות כגון אנמיה, מחלות כליות ובעיות בבלוטת התריס.