ליקוריץ שחור ליקריץ אדום

ההבדלים בין ליקוריץ אדום ושחור כרוך יותר מאשר רק צבע וטעם. השורש של צמח ליקוריץ משמש בצמחי מרפא, כמו גם עבור מאכלים מתובלים, כולל סוגים מסוימים של סוכריות שוש. משמעות הדבר היא כי סוגים מסוימים של שוש הם לא בטוח לצרוך בכמויות גדולות בשל תופעות לוואי אפשריות של צריכת שורש ליקוריץ.

טעם

שוש שחור יכול להיות מתובל עם תמצית ליקריץ, אניס או שילוב של השניים. זה גם לפעמים מכיל מולסה כדי לשפר את טעם ליקריץ. ליקוריץ אדום, לעומת זאת, לעתים נדירות מכיל תמצית ליקוריץ, ובמקום זאת מסתמך בדרך כלל על טעמים טבעיים או מלאכותיים כדי לתת לו טעם של דובדבן או תות.

תְזוּנָה

ליקוריץ שחור ואדום יש ערכים תזונתיים דומים, למרות המרכיבים שונים במקצת. לדוגמה, הן גירסאות אדומות ושחורות של שושנים אדומות של Vines מכילים 140 קלוריות, 16 גרם סוכר ו -1 גרם חלבון בחמישה חלקים. עם זאת, שחור גפנים אדום מכילים 60 מיליגרם של נתרן אדום אדום גפנים מכילים רק 20 מיליגרם של נתרן. לא סוג של שוש מספק כל ויטמינים או מינרלים. שני סוגי שוש הם מקור קלוריות ריק צריך להיות נצרך רק כטיפול מדי פעם.

השפעה על הבריאות

אם סוכריות ליקריץ אתה בוחר מכיל תמצית ליקוריץ, הוא מכיל גם תרכובת בשם חומצה glycyrrhizic או glycyrrhizin. כאשר נצרך בכמויות גדולות, glycyrrhizin יכול לגרום לכאב בשרירים, קהות באיברים שלך, לחץ דם גבוה, נפיחות, כאב ראש או עייפות. אנשים עם מחלת לב, כליות או כבד, סוכרת או לחץ דם גבוה לא צריך לצרוך שוש המכיל glycyrrhizin.

שיקולים

סוגים רבים של שוש עושה בארצות הברית מכילים מעט או ללא תמצית ליקוריץ. בדוק את התוויות לפני שאתה קונה שוש אם אתה מודאג glycyrrhizin. שוש שחור הוא סוג הסיכוי הטוב ביותר להכיל תמצית ליקוריץ, אם כי ליקוריץ אדום או סוגים אחרים של שוש עשוי להכיל גם את הטעם.