יכול לישון על הבטן שלי נזק לתינוק שלא נולד?

שינה על הבטן שלך מפעיל לחץ על התינוק שטרם נולד. אם זה מוקדם בהריון שלך או שאתה פשוט מנסה להרות, אתה צריך לנסות לקבל את הרגל של שינה בצד שלך, אז כאשר אתה בהמשך, שינה בדרך זו באה באופן טבעי. שינה על הצד שלך מגן על התינוק שטרם נולד, ושם את הלחץ לפחות על הגוף שלך, יותר מדי.

המלצות

בזמן שינה על הבטן שלך לוחץ על התינוק שלך, לישון על הגב מפחית את זרימת הדם לעובר ומניח לחץ נוסף על הגב והמעיים. כאשר אתה ישן על הצד שלך, התינוק שטרם נולד מקבל את זרימת הדם טוב יותר ואתה חווה תפקוד כליות טוב יותר. לשים כריות בין הברכיים או מתחת הבטן שלך יכול לעזור לתמוך בגוף שלך תוך כדי שינה.

שיפור השינה

גורמים רבים גורמים לנשים בהריון לישון רע, כולל שינויים הורמונאליים, מתח, התכווצויות ברגליים, עלייה במשקל והשתנה תכופה. אם אתה מתקשה לישון, הקפד ללכת לישון ולקום באותו זמן בכל יום. בנוסף, רק להשתמש במיטה שלך לשינה ומין. אם אתה מתעורר לעתים קרובות ללכת לשירותים, נסה לשתות את רוב נוזלים שלך מוקדם יותר ביום ולקצץ לפני השינה. אם אתה לחוץ, תרגילי נשימה אתה לומד את שיעורי הלידה שלך ולדבר עם הרופא שלך על דרכים נוספות להישאר רגוע.

לחימה עייפות

עייפות ותשישות שכיחים אצל נשים הרות, במיוחד במהלך השליש הראשון והשלישי, על פי WomensHealth.gov. זה קורה כי הגוף שלך משתמש הרבה אנרגיה כדי לעזור התינוק שטרם נולד. אם אתה עייף, להפחית את הפעילות במהלך היום ולקחת תנומות. ללכת לישון קצת קודם לכן יכול גם לעזור לך לקבל מספיק מנוחה.

חשיבות השינה

לישון מספיק בזמן ההריון הוא חשוב. מחקר שפורסם באוקטובר 2010 בכתב העת “שינה” מצא כי שינה פחות משש שעות בלילה בתחילת ההיריון קשורה בלחץ דם גבוה. המחקר מצא גם כי נשים שישנו חמש שעות בלילה או פחות היו בסיכון גבוה יותר לרעלת הריון. עם זאת, באותו מחקר דיווחו כי נשים שישנו יותר מ -10 שעות בלילה ב trimesters הראשון שלהם גם הגדילה את הסיכון של רעלת הריון.