התקדמות פיזיותרפיה לאחר ניתוח כתף

ניתוח כתף יכול להיות הליך מורכב, והתאוששות יכולה להשתנות במידה רבה, תלוי בהיקף הניתוח ובחומרת הנזק. פיזיותרפיה צריכה להתחיל מיד לאחר הניתוח ויכול להימשך שבועות עד חודשים. עליך להתקדם בכל שלב של הפיזיותרפיה לפני המעבר לשלב הבא. שיעור ההתקדמות שלך תלוי במידה רבה בתוצאות הניתוח, כמו גם באיזו מידה עקבית אתה מבצע את המטלות הטיפוליות שלך.

השלב הראשון מתחיל כמעט מיד לאחר הניתוח. בשלב זה, הכתף שלך עלול להיות משותק באופן זמני, עם זאת, הרופא שלך עשוי להתחיל לך להזיז את היד והכתף כבר ביום הראשון או השני. אתה גם צריך קרח את הכתף. קרח יסייע לשלוט נפיחות ולספק הקלה זמנית בכאב. קרח לעתים קרובות לאורך כל היום במשך כ 20 דקות בכל פעם. השלב הראשון עשוי להימשך שבוע או יותר, בהתאם לסוג הניתוח.

כמו הכתף שלך מתחיל לרפא, עיסוי קל עשוי להיות נחוץ כדי לסייע למקסם את הניידות של מפרק הכתף שלך כדי להפחית נפיחות מתמשכת. תוכלו גם להתחיל טווח של תרגילי תנועה. ישנם שני סוגים של טווח של תרגילי תנועה: פסיבית ופעיל. בטווח פסיבי של תנועה, אתה שוכב דומם בזמן שמטפל פיזי מזיז את הכתף שלך דרך טווח התנועה שלו. בטווח תנועה פעיל, אתה מזיז את הכתף בעצמך. שלב זה יכול להתחיל ברגע שאתה יכול והוא יכול להימשך כמה שבועות.

לאחר הכתף יש ריפא עד לנקודה שבה אתה יכול למעשה להשלים מגוון רחב של טווח פעיל של תרגילי תנועה, אתה יכול להתחיל לבצע תרגילים כדי לחזק את השרירים התומכים כתף הכתף שלך. לאחר הניתוח, השרירים המושפעים עלולים להתנוון, או לאבד את הגודל והחוזק. כדי להפוך את האפקט הזה, פיזיותרפיסט יכוון אותך באמצעות סדרה של תרגילים שנועדו לבנות רקמת שריר שאבדה או ניזוקה במהלך הניתוח ואחריו. כמו השרירים שלך לחזק, התרגילים יהיו מתקדמים יותר. שלב זה עשוי להימשך שבועות עד חודשים לאחר הניתוח.

כאשר יש לך חוזרת רגילה כוח וגמישות בכתף ​​שלך, אתה יכול לחזור לפעילות רגילה. למרות שאתם עשויים להתאושש לחלוטין מפציעתכם ומההחלמה שלאחר מכן, המטפל הפיזי שלכם עדיין ממליץ שתמשיכו לבצע את תרגילי הגמישות שניתנו לכם בשלב השני ותרגילי החיזוק מהשלב השלישי. זה יסייע להבטיח כי השרירים והרצועות התומכות כתף הכתף שלך להישאר חזקה וגמישה, מה שמקטין את הסיכוי של reinjuring הכתף שלך.

שלב 1

שלב 2

שלב 3

שלב 4