הוראות בישול עבור קערות tater קפואים

טאטר טוטס היה מזנון ארוחת צהריים האהוב במשך שנים, ורוב האנשים ממשיכים לאהוב את תפוח אדמה פריך מעט מטפל הרבה אחרי סיום הלימודים בבית הספר היסודי. קפואים tater tats, זמין וזול יחסית, מבושלים לחלוטין ומוכנים חום לשרת. אף על פי שתכשירי tater מחוממים בדרך כלל בתנור, ניתן גם לחמם את הפלפלים הקטנים והפריכים במרקם שמן עמוק או על גריל חשמלי.

מחממים את התנור ל 450 מעלות צלזיוס כדי לחמם את התנור הקפוא בתנור. מורחים את tatter tats בשכבה אחת על גיליון אפייה וחום עד שהם זהובים חום – כ 20 דקות לחבילה חצי או 25 דקות עבור חבילה מלאה. מתבלים את המנות עם מלח ופלפל.

מחממים את שמן הבישול ל 375- F בתוך מטגן שומן עמוק, ולאחר מכן מניחים את המנות בסלסלת. ממלאים את הסל לא יותר מחצי מלא. מנמיכים את השמן בזהירות לתוך השמן החם ומטגנים את הטרטרים עד שהם מזהיבים – בערך 3 או 4 דקות. מסננים את הקערות על שכבה עבה של מגבות נייר, מתבלים במלח ופלפל ומגישים.

מחממים גריל גז 450-500 F אם אתה מעדיף טטר tater בגריל. מקפלים פיסה של רדיד אלומיניום, ולאחר מכן להחליק את רדיד מעט ולהפיץ אותו בתחתית מחבת אלומיניום חד פעמית. ריססו את הסכל בקלילות עם תרסיס בישול nonstick כדי למנוע דבק, ולאחר מכן מניחים את התבניות במחבת. מכסים את הגריל ומבשלים את הקערות במשך 10 דקות. מערבבים את תפוחי האדמה כך שהם מבשלים באופן שווה, ואז לבשל עוד 10 עד 12 דקות, או עד הפאות הם פריך וזהוב.