האם תזונה משפיעה על גיל ההתבגרות?

ההתבגרות מסמנת את כניסתו של הילד לגיל ההתבגרות והבגרות המינית. במהלך ההתבגרות, הגוף עובר שינויים רבים המשפיעים על האופן שבו אתה נראה, מרגיש ומתנהג. תזונה בריאה משפיעה על הגיל שבו אתה מגיע לגיל ההתבגרות, כמו גם את הצמיחה במהלך ההתבגרות. שוחח עם הרופא שלך על הרגלי האכילה שלך כדי לוודא שהם שומרים על בריאותך בזמן חשוב זה של צמיחה.

תכונות ההתבגרות

סדרה של שינויים הורמונליים מפעילה את הייצור של הורמון luteinizing וזקיק הורמון ההורמון, אשר מתחילים שינויים בגוף. בנים ובנות נכנסים לגידול צמיחה שבו הם מקבלים גבוה ולחוות חלוקה מחדש של משקל על גופם. גברים צעירים מתחילים לייצר טסטוסטרון ותאי הזרע הבוגרים. הביצים בשחלות של אישה צעירה מתחילות להתבגר והיא מייצרת אסטרוגן. השינויים הפיזיולוגיים האלה מסמנים את תנועתך לקראת בגרות מינית.

עידן התהילה /

גיל ההתבגרות תלוי במגוון גורמים, כולל תזונה. רוב הבנות נכנסות לגיל ההתבגרות בין גיל 8 ל -13, בעוד שבחורים נכנסים לגיל ההתבגרות מגיל 10 עד 15. מחקר שפורסם בשנת 2010 על ידי פרנק בירו מצא כי בנות מתחילות בגיל ההתבגרות בגיל צעיר יותר מאשר בעשורים הקודמים. הדיאטה המודרנית האמריקאית, הכוללת מאכלים מעובדים רבים עתירי שומן, עשויה להיות אשם בתופעה זו. השמנת יתר או השמנת יתר מגדילה את הסבירות שילדה תיכנס לגיל ההתבגרות מוקדם מהממוצע. השמנת יתר עשויה לעכב את הופעת ההתבגרות אצל בנים; מחקר שהוצג בכנס השנתי של האגודה האנדוקרינית לשנת 2008 על ידי המדען דבורה סלובודה מצא כי חולדות בהריון שאכלו דיאטה דלת שומן היו תינוקות שהגיעו לגיל ההתבגרות מוקדם יותר. דבר זה מעיד על כך שתזונה טרום לידתית של האם עלולה להשפיע על גיל ההתבגרות של הילד.

צרכים תזונתיים

בנוסף להשפיע על הגיל של גיל ההתבגרות, תזונה משפיעה על התקדמות הילד דרך גיל ההתבגרות. ההתבגרות מפעילה פרץ גדילה, אשר מגדיל את הצרכים הקלוריים היומיים שלך. בעקבות תזונה בריאה מסייעת לגוף לגדול מבלי להיות עודף משקל. מתבגר צריך גם יותר חלבון, ברזל, סידן, אבץ וחומצה פולית במהלך ההתבגרות לצמיחה בריאה. בנות המחזור נמצאות בסיכון גבוה במיוחד לחוסר בברזל. אי קבלת מספיק סידן או חלבון במהלך ההתבגרות עלול להזיק העצם שלך ואת שריר הצמיחה, אשר יכול להשפיע על בריאותך בשלב מאוחר יותר בחיים.

שיקולים

בנוסף לעכב את ההתבגרות של גיל ההתבגרות, עודף משקל עלול לגרום לחוסר איזון הורמונלי המוביל לבעיות בריאותיות חמורות. שמירה על תזונה בריאה לפני ובמהלך ההתבגרות היא חיונית לצמיחה ופיתוח נאותים. גורמים נוספים, כולל גנטיקה וסוכני איכות הסביבה, משפיעים גם על התפתחות ההתפתחות והתפתחותם. שוחח עם הרופא שלך על הדיאטה שלך כדי לוודא שאתה מקבל מספיק חומרים מזינים במהלך ההתבגרות.