אקנה וטסטוסטרון

טסטוסטרון הוא “זכר” סוג של הורמון סטרואידים המכונה אנדרוגן, וזה אחראי ישירות על סוגים רבים של אקנה. בתוך הנקבוביות של העור הם בלוטות זעירות המייצרות סוג של שמן הנקרא חלב. חלב עוזר לשאת תאי עור מתים מן זקיקים על פני העור. כאשר יש יותר מדי חלב, זקיקי יכול לקבל סתומים, פצעונים הטופס. טסטוסטרון מגדיל את הייצור של חלב – ולכן הוא הגורם העיקרי acne עברין, על פי מאמר שפורסם בשנת 2009 ב “חדשות רפואיות היום.

פצעונים בנשים

אם טסטוסטרון גורם לאקנה, וטסטוסטרון הוא הורמון גברי, אז למה נשים מקבלות פצעונים? למרות שגברים עושים 40 עד 60 פעמים טסטוסטרון יותר מאשר נשים לעשות, השחלות לעשות את זה. הגוף הנשי מייצר אנדרוגנים אחרים, גם, אלה יכולים גם להחריף אקנה.

טסטוסטרון ומעגל החיים

גיל ההתבגרות ואקנה הולכים יד ביד, וזה חלקית בגלל הורמונים לרוץ משתולל בני נוער. אבל פצעונים גם באים וללכת בנקודות מפתח אחרות בחיים: לפני המחזור החודשי אצל נשים ובמהלך ההריון. הסיבה לכך היא כי האיזון הורמון אצל נשים משתנה באופן דרסטי בזמנים אלה.

שליטה טסטוסטרון דרך חלב

על פי הספר “הדיאטה הבהירה לעור”, נכתב על ידי הרווארד מדיקל דוקטור אלן ג לוגן ותזונאי ולורי טרלוואר, אפשר לשפר את העור על ידי מניפולציה של רמות הטסטוסטרון בגוף. אחת הדרכים לעשות זאת היא להימנע ממוצרי חלב. מוצרי חלב רבים עשויים מחלב של פרות בהריון, אשר מכיל הורמונים כי הגוף האנושי ממיר את המקבילה של טסטוסטרון.

שליטה טסטוסטרון דרך סוכר

“דיאט עור נקי” גם טוען כי אתה יכול לשלוט על אקנה על ידי צמצום צריכת הסוכר שלך עמילן. לדברי החוקרים, סוכרים מגבירים את ייצור האינסולין, הורמון בעל טווח השפעות על הגוף. אינסולין גם רמפות הייצור androgen, ובדרך זו יש השפעה עקיפה על אקנה.

תרופות כי היעד טסטוסטרון

כמה תרופות אקנה עבודה על ידי inrogiting אנדרוגנים כמו טסטוסטרון. האחד הוא ספירונולקטון, המשווק כמו אלדקטון. לפי אתר הקהילה Acne.org, sprionolactone נרשם בעיקר כתרופה לב וכישלון בכבד, אך הוא גם משפר את האקנה, במיוחד אצל נשים.) תרופה נוספת כזו היא Cyproterone acetate (שנמכרת כאנדרוקר וסיפרוסטט), המונעת פעילות טסטוסטרון על ידי חסימת חיישנים סלולריים עבור ההורמון. היא משמשת בדרך כלל לטיפול בהיפרסקסואליות, בסרטן הערמונית ובהיפלאפלזיה שפירה של הערמונית, אך היא יכולה גם לשפר את האקנה: גלולות למניעת הריון מסייעות לאקנה. הכדורים הזמינים ביותר מכילים שילוב של אסטרוגן ופרוגסטין, אסטרוגן הוא הורמון המאט את ייצור החלב, וכך יכול לסייע בפינוי פצעונים, על פי מאיו קליניק.