אלקטרוליטים & התקפים

ההתקפים נובעים משחרור מוגזם של הזרם מאוסף של נוירונים או תאי מוח. שינויים פתאומיים בריכוזי אלקטרוליטים יכולים להוביל להתקפים, התקפים אלה מלווים לעיתים קרובות בסימפטומים מתקדמים המשקפים דעיכה חריפה בתפקוד תאי המוח. התקפים אלה יש לטפל במהירות כדי למנוע גירעונות נוספים בתפקוד.

ריכוז אלקטרוליטים בדם נקבע בחלקו על ידי ויסות נפח הדם. נפח הדם מוסדר על ידי הגוף כדי לשמור על לחץ הדם, אך במקרים מסוימים נפח הדם מוסדר בפיצוי על השינויים בריכוז אלקטרוליטים. נפח המים הכולל בגוף מתאים לכ -70% ממשקל הגוף. מים בגוף מופץ לתוך תאיים תאיים תאיים. תאיים מופרדים עוד יותר לתוך המים בין התאים לבין המים הכלולים בכלי הדם.

אלקטרוליטים נמצאים בכל תא של הגוף אך בריכוזים שונים. אלקטרוליטים ניתן לכודים בתאים השונים שלהם או לנוע בחופשיות בין תאים, אלקטרוליטים לזוז בחופשיות לא משפיעים על תנועת המים. אלקטרוליטים חשובים שונים הם נתרן, כלוריד ואשלגן. נתרן אינו נע בחופשיות בין תאים ולכן הוא אלקטרוליט גדול שיוצר כוח אוסמוטי או כוח אטרקטיבי שמושך מים לתוך תא.

Hypernatremia, או נתרן דם גבוה, יכול להיגרם על ידי עודף מים הפסד או צריכת מים מספקת, כי נתרן הוא גבוה יותר בדם, מים הוא משך מן התא לתוך כלי הדם, ובכך להגדיל את נפח הדם ואת נפח התא. הצטמקות תאי המוח מפחיתה את יכולתם לתפקד כראוי, מה שגורם להתפתחות התקפים. Hyponatremia, או נתרן דם נמוך, יכול להוביל להתקפים גם על ידי גרימת נפיחות של תאי המוח.

המטרה בניהול hypernatremia היא למנוע אובדן נוסף של מים על ידי טיפול בבעיה שלה. תיקון גירעונות המים לא צריך להיעשות במהירות, תיקון מהיר גורם שינוי מהיר של מים לתאים, מה שגרם להם להתנפח ולהגדיל את הסבירות להתקפים. המים ניתנים בצורה הטובה ביותר על ידי הפה אבל במקרים מיוחדים, זה יכול להינתן באמצעות צינור האכלה., Hyponatremia מנוהל על ידי הגבלת צריכת מלח הגדלת אובדן מים. הגוף יהיה reabsorbing נתרן, כך הגדלת צריכת המלח עלולה לגרום לבעיה אחרת.

מאזן מים

אלקטרוליטים ותנועת מים

נתרן חוסר איזון

ניהול של חוסר איזון בחומצה