תרגיל כדי לשפר את מרפק גבוהה שחייה חופשית

“המרפק הגבוה” היא טכניקה שבה אתה שומר את המרפק שלך ואת היד גבוה במים במהלך החלק pullback של שבץ מתחת למים, לעומת זרוע המורחבת. הוא משמש שחייה חופשית תחרותי כדי לשפר את מהירות השחיינים דרך המים. כדי לפתח את טופס מרפק גבוהה, באופן קבוע בפועל תרגילים ממוקדים המתמקדים תנועות הזרוע. שים לב כי עבודה עם מאמן שחייה מוסמך הוא שאין לו תחליף בזיהוי נקודות החוזק שלך ואת החולשות ושיפור שבץ שלך.

לתפוס את המים

טכניקת המרפק הגבוהה ידועה כ”מלכודת המרפק הגבוהה “, כפי שהיא נחוצה במהלך החלק המוקדם של השבץ, כאשר השחיין מושיט יד אל” לתפוס “את המים ולמשוך עליה, כאילו מטפס לאורך חבל או משיכת חזרה על חומר מוצק. על ידי שמירה על המרפק גבוה, אתה משתמש ביד שלך ככוח העיקרי מושך בחזרה את המים במקום המרפק שלך. לעומת זאת, אם אתה מוריד את המרפק למטה כפי שאתה מושיט קדימה, אתה לא יכול לשים את הכוח הנעתי אותו לתוך להגיע ומושך תנועה של היד שלך.

תרגיל מחוץ לבריכה

בין אם אתה יושב ליד שולחן או שוכב על בטן על הסיפון הבריכה, אתה יכול לבצע מחוץ למים תרגילים כדי להיות יותר נוח עם מרפק גבוה המיקום. בתרגיל שהומצא על ידי מדריכת השחיה גלן מילס, התנועה הראשונה של התרגיל היא להאריך את זרועיך ישר קדימה לאורך הקרקע או לשולחן, ליישר אותו אל הכתף. לאחר מכן, שמירה על כף היד שלך במצב שטוח, מנוחה, לסובב את היד שלך מהכתף עד המרפק שלך פונה כלפי מעלה. שוב לשמור על כף היד שלך על פני השטח, לחזור למיקום המקורי. המשך לסירוגין בין שני המיקומים תוך שמירה על כף היד עדיין. כאשר התנועה הופכת טבעי יותר, לשלב אותו שבץ חופשי שלך.

תרגיל במים

כדי לשלב את המרפק הגבוה לשחייה, לשחות המאמן מייק Bottom יש שחיינים על אן ארבור, מישיגן מועדון וולברין צוות לדמיין את המרפקים להישאר כמו לסגור את פני המים במשך זמן רב ככל האפשר לאורך השבץ. כדי לבצע את התרגיל של Bottom, שחו את “המשוט האנושי” במקום את הפריסטייל המסורתי, ושמרו את הראש מחוץ למים כדי שתוכלו לעקוב אחר תנועות הידיים שלכם בזהירות רבה יותר. החלף את התנועה עם הקפות של פריסטייל, תוך התמקדות בתיאום מרפק גבוה עם תנועה נעה מן הירכיים שלך.

Tweaks וטיפים

ברגע שאתה מסומר את היסודות של המרפק הגבוה והכיר את עצמך עם התנועה באמצעות כמה תרגילים, להתמקד על הפרטים של הטופס. מילס ממליצה לעשות את השבץ בקצב איטי בהרבה מהרגיל, תוך התמקדות בשמירה על המרפק מעל היד. לקבלת משוב נוסף, יש מאמן מוסמך לצפות בך כמו שאתה עושה את המהלך, משקיף מזדמנים לא סביר להבחין וריאציה קטן יחסית בצורת בין מרפק גבוה ראוי לשבץ חופשי יותר כללי.