תרגילים לחיזוק קיר המעי הגס

המעי הגס הוא איבר שרירי הממוקם בקצה מערכת העיכול. הפונקציה העיקרית של המעי הגס היא reabsorption של מים, מינרלים ואלקטרוליטים, וכן חיסול של פסולת. המעי הגס, פי הטבעת ושרירי השרירים האנאליים שולטים בתנועת המעי הרגילה. נזק או פגיעה בדופן המעי הגס או בשרירים אנאליים, עלולים לפגוע בתפקוד ולהביא לצבירת פסולת, בריחת שתן, תנועת מעיים איטית, עצירות וסירקולציה של חיידקים לדם. הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תרגילים כדי לחזק את השרירים בקיר המעי הגס כדי להקל על כל בעיות בריאותיות הקשורות.

שרירי רצפת האגן מתפשטים מעצם הזנב ומספקים את התמיכה הנדרשת לאברי הבטן והאגן הפנימיים. שרירים אלה להרים, תמיכה ולשלוט בשלפוחית ​​השתן שלך, השופכה ואת פי הטבעת. השרירים, בעיקר levator ani ו puborectalis, אחראים על תנועות המעי ואת היכולת לגרש ולשמור על הצואה. השרירים הלבניים מתחילים להתחיל על גדות האגן ומתרחבים כלפי מטה, יוצרים משפך באגן ומספקים את התמיכה הדרושה לתעלה האנאלית ולשופכה בנשים. Puborectalis יוצר טבעת של שרירים התומכים תעלה אנאלי בסוף משפך זה הוא “U” בצורת. נזק או פגיעה בשרירים אלה יכולים להוביל לחולשת שרירים או עוויתות, וכתוצאה מכך עצירות ומעיים או בריחת שתן. תרגילי קגל מכוונים ומחזקים את השרירים בקיר המעי הגס ואת רצפת האגן.

תרגילי קגל מכוונים ומחזקים את שרירי רצפת האגן, תומכים בחלחולת ובקולון המעי הגס. על ידי עיסוק תרגילי קגל, אתה מגביר את הבריאות ואת הפונקציה של המעי הגס, levator אני השרירים puborectalis, ולמנוע את הדליפה של צואה ואת בריחת צואה. תרגילי קגל גם מחזקים את המעי הגס, פי הטבעת ושרירי הסוגר אנאלי, ומסייעים לגברים לשלוט בתנועות המעי הרגיז שלהם. תרגילים אלה גם לשפר את התכווצות שרירים או פעילות peristaltic במעי הגס, שיפור התנועה המעי הרגילה. תרגילי קגל מועילים גם לגברים שחוו צורה כלשהי של טראומה או פציעה בשרירי הסוגר האנאלי, בדופן המעי הגס או שחוזק השרירים פחת עם הגיל.

כדי לוודא שאתה מכוון כראוי השרירים האגן שלך, להתחיל לשבת או עומד מול אסלה. עצור את זרימת השתן על ידי הידוק שרירי הסוגר אנאלי או טבעת השרירים בפי הטבעת שלך. אתה יכול גם לדמיין מנסה לעצור את המעבר של גז על ידי הידוק טבעת הטבעת של פי הטבעת שלך. כאשר אתה מפסיק את המעבר של גז, אתה צריך להרגיש תחושה משיכה את פי הטבעת ואת הישבן. ברגע שיש לך זיהו את השרירים הנכון, אתה יכול להמשיך לבצע תרגילי קגל.

תרגילי קגל יכולים להתבצע בזמן שקר, ישיבה או עמידה. התחל על ידי התכווצות השרירים סביב פי הטבעת שלך. החזק את זה במשך 10 שניות והירגע עוד 10 שניות. כפי שאתה מבצע את התרגיל הזה, להירגע הירך שלך, שרירי הבטן והגב. כפי שאתה התקדמות עם התרגיל ואת שרירי רצפת האגן שלך לחזק, להגדיל את משך וחוזק של כל התכווצות.

קולון קיר שרירי רצפת האגן

תרגילי קיגל

מציאת שרירי רצפת האגן שלך

תרגילי קיגל