תוכנית אכילה עבור מטבוליזם מסוג b

יש אנשים מאמינים תוכנית דיאטה אישית המותאמים לצרכים המטבוליים הייחודיים שלהם עובד טוב יותר מאשר תוכנית דיאטה מסורתית. הממציא של דיאטה מסוג הדם אומר שזה יכול לקדם ירידה במשקל ולהקטין את הסיכון למחלות כרוניות על ידי הוראה דיאטה לאכול מזונות ספציפיים בהתאם לסוג הדם שלהם. סלבריטאים קורטני קוקס ליז הארלי יש בעקבות תוכנית סוג הדם, העלאת המודעות הציבורית של הדיאטה שנוי במחלוקת. שוחח עם הרופא שלך לפני תחילת דיאטה המבוססת על סוג הדם שלך.

מאפיינים

הרופא הנטורופתית פיטר ד ‘אדמו פיתח את הדיאטה של ​​סוג הדם בהתבסס על התיאוריות שלו על התגובה של חלבונים בדם עם מזונות ספציפיים. נוכחות של סמנים מסוימים חלבון, או אנטיגנים, על פני כדוריות הדם האדומות שלך קובע את סוג הדם שלך. אנשים עם אנטיגן A הם סוג דם A, אנשים עם אנטיגן B הם סוג B, אנשים עם שני אנטיגנים הם סוג AB ואנשים עם חלבון לא הם סוג O. ד אדאמו סבור אלה חלבונים בדם להגיב שלילית עם רכיבים של מזונות מסוימים . לכל סוג דם יש תוכנית אכילה מיוחדת, שלכאורה מונעת תגובות שליליות בין תאי הדם לבין המזון.

מזון לאכול

אנשים עם דם מסוג B יכולים לאכול מגוון של מוצרי בשר ומוצרי חלב. בשרים ספציפיים ודגים מותר על דיאטה כוללים כבש, בשר כבש, בשר צבי, ארנב, פסיון, הודו, בשר, עגל, בקלה, סלמון, flounder, שמך, הבלעדית, הליבוט ודגים אחרים האוקיינוס. אנשים מסוג B יכולים גם לאכול חלב, גבינה, יוגורט ומוצרי חלב אחרים. מוצרי תבואה מקובלים כוללים כוסמין, אורז, שיבולת שועל ודוחן. דיאטה מסוג B יכולה גם לאכול ירקות עליים ירוקים, אננס, בננות, חמוציות ושזיפים.

מזון להימנע

מגוון של מזון לכאורה להגיב שלילי עם חלבונים בדם אצל אנשים עם דם מסוג B. אכילה בשר ודגים כוללים עוף, תרנגולות משחק, בס ים, צלופח, תמנון, אנשובי, שרימפס, צדפות, צדפות, סרטן סרטנים. למרות שמרבית מוצרי החלב מקובלים, הגבינה האמריקנית, הגלידה, גבינת החלב והגבינה הכחולה גורמים לבעיות בריאותיות. אנשים מסוג ב ‘חייבים גם להימנע מפולים, אגוזים, מוצרי סויה, חיטה, שיפון, תירס, עגבניות, ארטישוקים, אבוקדו, זיתים, דלעת, קוקוס, רימונים וראבארב.

תוכנית אכילה

לארוחת בוקר, שקול לאכול דגנים אורז סובין או קערה של שיבולת שועל עם כוס חלב. ארוחת צהריים מקובלת יכולה להיות סלט עם ירקות עלים ירוקים, גבינה ויניגרט ויניגרט בהיר. לארוחת ערב, לאכול בשר צלוי או דגים עם ירקות מוקפצים. חטיפים עשויים לכלול פירות טריים, יוגורט או פרוסת גבינה.

למרות התיאוריות של ד ‘אדאמו על חלבון בדם ואוכל אינטראקציות אולי נראה משכנעת, אין ראיות מדעיות תומך דיאטה סוג הדם. ג’ולייט קלוא, דיאטנית מאנגליה, אומרת שהדיאטה של ​​סוג הדם היא תוכנית אכילה לא בריאה. על ידי ביטול קבוצות מזון גדולות מן התזונה שלך, אתה עלול לאבד קצת משקל, אבל תוכנית אכילה זו אינה בת קיימא לטווח ארוך עלולה לגרום ליקויים תזונתיים ובעיות בריאותיות אחרות. שוחח על תוכניות הדיאטה שלך עם רופא כדי ליצור תוכנית אכילה בריאה שעובדת בשבילך.

תפיסות מוטעות