תוך כדי שחייה

בליעת אוויר בזמן שחייה יכול להוביל גיהוק מוגזם ו גיהוק. בעוד בליעת האוויר הוא כמעט בלתי נמנע במהלך השחייה שלך, טריגרים מסוימים יכולים לעשות את זה יותר גרוע. אם אתה מבחין כאב עם burping שלך או פרקים תכופים, לדבר עם הרופא שלך כדי לוודא שזה לא סימן למשהו רציני יותר.

בורפינג

בעקבות זרם כמות האוויר בבטן גורם לרירית הבטן למתוח. כאשר זה קורה, הסוגר התחתון של הוושט, או LES, מרגיע, מסביר מאמר באתר Medline Plus, שירות של הספרייה הלאומית לרפואה של ארה”ב. LES פועל כמו דלת מלכודת בבסיס הוושט שלך. זה מאפשר מזון, נוזלים ואוויר בפנים, אבל הוא לא אמור לתת שום דבר לחזור אל הוושט שלך. כמו אוויר בורח את הבטן כאשר LES מרגיע, אתה מרגיש בועות להגניב את הגרון שלך. אתה יכול או לא יכול להשמיע קול כמו האוויר יוצא מהפה שלך. זה גיהוק, או גיהוק, היא פונקציה נורמלית של מערכת העיכול שלך.

גורם ל

כשחיין, אתה יכול להיות נוטה יותר פרקים של גיהוק במהלך או אחרי לשחות. כאשר אתה לוקח נשימה גדולה כמו שאתה עולה לאוויר, אתה עלול בטעות לבלוע חלק מהאוויר, מכריח אותו לתוך הבטן. לאחר בטן מלאה לפני האימון שלך עלול לגרום לך לבלוע יותר אוויר. הימנע לאכול ממש לפני הראש לתוך הבריכה. בנוסף, צריכת סוגים מסוימים של מזונות עשויה להגדיל את כמות האוויר בבטן. הימנע משקאות מוגזים, פירות, ירקות שעועית במשך כמה שעות לפני השחייה שלך. מזונות אלה מגבירים את הנפיחות והגז במערכת העיכול שלכם, על פי פרסום שפורסם על ידי עמיתים באתר האינטרנט הלאומי לחקר מחלות מעיים.

טיפים יעילים

לאכול את חטיפים וארוחות לאט. אתה יכול להיות נוטה יותר לבלוע יותר מדי אוויר אם אתה צעיף למטה את האוכל. הגבל מסטיק ללעיסה או מוצץ על ממתק קשה. פינוקים אלו גורמים לעיתים קרובות לבלוע יותר אוויר מהרגיל, על פי מאמר של צוות מאיו קליניק באתר Mayo Clinic. חשוב להישאר היטב hydrated במהלך השחייה השגרה שלך, אבל להימנע צריכת משקאות דרך קש. שתיית מים או משקאות ספורט דרך קש גם את כמות האוויר בבטן שלך, אולי מוביל גיהוק במהלך השחייה שלך.

שיקולים אחרים

התנפחות תכופה בזמן שאתה לשחות עשוי להיות סימן למשהו רציני יותר. צרבת או מחלת ריפלוקס gastroesophageal, או GERD בקיצור, עשוי להגדיל את התדירות של גיהוק. בעוד כמה תרופות ללא מרשם עשוי להקל על הסימפטומים, לבדוק עם הרופא הראשון. ייתכן שיהיה עליו לרשום תרופה לטיפול בבעיות חומצה בקיבה, דבר שעשוי לסייע בהפחתת גיהוקים.