שינויים במצעים ציפורניים ומגנזיום

המראה של הציפורניים שלך יכול לעתים קרובות להצביע על בעיות ספציפיות עם הבריאות שלך. בעוד רמות נמוכות של מגנזיום יכול להוביל לשינויים הציפורניים שלך, מינרל זה לא הסיבה היחידה לשינוי במראה הציפורן. בגלל שינויים ציפורניים יכול להיות נגרם על ידי מגוון רחב של תנאים, חשוב לראות רופא לאבחון נכון.

על מגנזיום

הלב, הכליות, השרירים ואיברי הגוף החשובים האחרים תלויים במגנזיום. מינרל חיוני זה מסייע גם בייצור אנרגיה, מפעיל אנזימים ומסייע לווסת סידן וחומרים מזינים אחרים בגוף. כדי להבטיח שיש לך רמות נאותות של מגנזיום בגוף שלך, לאכול הרבה מזונות עשירים במגנזיום, כולל ירקות עלים ירוקים, אגוזים ודגנים מלאים. בעוד המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מציין כי ליקויים מגנזיום הם נדירים למדי, רוב האנשים עדיין לא מקבלים די של מינרל חיוני זה באמצעות התזונה שלהם.

מגנזיום ומסמר שינויים

מחסור במגנזיום עלול לגרום לצמיחת מסמרים גרועה, בנוסף לתסמינים חמורים יותר כגון לחץ דם גבוה, חרדה, התכווצויות שרירים והקאות. בנוסף, מצב הנקרא “hypoparathyroidism” יכול לגרום מסמרים פריך, כמו גם סימפטומים אחרים כגון עור יבש, קשקשים, שיער יבש, קטרקט ואצבעות עקצוץ, בהונות ושפתיים. בעוד פציעה של בלוטות התריס בדרך כלל גורם hypoparathyroidism, מצב זה יכול גם נגרמת על ידי רמות נמוכות של מגנזיום בדם.

שיקולים

שינויים בציפורניים עשויים להיגרם על ידי מגוון רחב של תנאים. מיטת ציפורן עם פסים אדומים, למשל, עשויה להצביע על זיהום של שסתום הלב, בעוד אנטיביוטיקה מסוימים יכולים לגרום לציפורניים שלך להרים מן הציפורניים שלך מיטות. שינויים במראה של הציפורניים שלך יכול גם להיגרם על ידי מחלות, גידולים, זיהומים, טראומה על הציפורן, פטריות, שמרים או ליקויים אחרים בוויטמין.

הצעות

אם אתה מודאג לגבי צריכת מגנזיום שלך, לראות רופא להערכת רמות המגנזיום שלך. כמו כן, בגלל כמה הפרעות הציפורן עשוי להיות סימן של מצב חמור יותר ואולי סכנת חיים, לא להתעלם את האותות כי הציפורניים שלך לשלוח. ראה רופא אם אתה מבחין שינויים הציפורניים שלך כמו רכסים אופקיים, קווים לבנים, מסמרים clubbed, מסמרים מעוותים, דימום פיצול או שינויים בצבע הציפורניים שלך.