עושה תרגיל עזרה להקל על הלחץ?

מתח תורם ללחץ דם גבוה, כאבי ראש, עייפות, כאבי גב, מחלת לב וקשיי שינה. אנשים תחת לחץ עלול לחוות חרדה או דיכאון ויש להם בעיות במערכת היחסים שלהם. תרגיל מסייע להקל על הלחץ יכול לגרום לך אדם בריא.

מתח גורם לתאים שלך בגיל מהר יותר, אשר עשוי להיות סיבה אחת מתח תורם למחלות הפחתת החיסון. מדענים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו דיווחו במאי 2010 כי רק 42 דקות של פעילות גופנית במשך שלושה ימים יכולים להגן על תאים מפני הזדקנות מוקדמת. התאים שלך מכילים כרומוזומים כי הם עטופים נדן מגן בשם הטלומר. הלחץ מקצר את הטלומרים, ומקטין את יכולתם להגן על הכרומוזומים. פעילות גופנית מאריכה את הטלומרים, כך שהם מספקים הגנה רבה יותר.

תרגיל מתמקד המחשבות שלך איפשהו מלבד הבעיות שלך. אנשים מדברים על להיות “באזור” כאשר הם משחקים כדורסל, לרוץ, סקי, לשחות או לעסוק בפעילות גופנית אחרת. הם מתמקדים ברגע ומה הם עושים ולא על מצבים מלחיצים או בעיות בלתי פתירות. זה מעודד הרפיה מפזר מתח. האזנה למוסיקה או פעילות גופנית עם חברים יכולה לשפר את אפקט ההרפיה.

איגוד הלב האמריקני ממליץ לך לממש 30 עד 60 דקות ביום ברוב ימי השבוע לבריאות טובה הכוללת. אתה לא צריך לעשות את כל זה בבלוק של שעה. אתה יכול לצאת לטייל בארוחת הצהריים, לטפס במדרגות על הפסקה שלך להכות את ההליכון בזמן שאתה צופה בחדשות. הנשים במחקר ה- UCSF מימשו שלושה ימים בשבוע במשך פחות מ -15 דקות ביום ועדיין נהנו מתופעות האימון.

על מנת להגן על התאים, החוקרים גילו שהתרגיל צריך להיות חזק מספיק כדי להעלות את קצב הלב. תחשוב על סוג של תרגיל שגורם לך לשבור זיעה, כגון משחק של כדורסל או טניס, הליכה מהירה, ריצה, ריקוד או רכיבה על אופניים. אפילו גינון או עבודות בית נמרצות זכאי. כדי למקסם את הפחתת מתח, למצוא פעילות אתה נהנה זה עוזר לך להירגע. כמה אנשים מעדיפים בכיתה עם חברים, אחרים לברוח מתח עם פעילויות סולו כגון טיולים.

מתח ברמה התאית

תרגיל ורגיעה

מדידת פעילות גופנית אפקטיבית

מתח הפחתת פעילות גופנית