סוגים שונים של פרוביוטיקה

מחקרים שנערכו במשך 30 השנים האחרונות מגלים כי פרוביוטיקה, כלומר “לחיים”, להקטין את הסימפטומים של תסמונת המעי הרגיז ושלשולים והוא יכול למנוע אלרגיות ילדות. אלה מיקרואורגניזמים חיידקים חי יכול גם להקל על הסימפטומים של זיהומים בנרתיק ודלקות בדרכי השתן, על פי בית הספר לרפואה של הרווארד. פרוביוטיקה עבודה כאשר אתה מגדיל את צריכת תוספי פרוביוטיקה או לצרוך מזונות המכילים חיידקים חיים.

הפרוביוטיקה הנפוצה ביותר

Lactobacillus ו Bifidobacterium הם החיידקים הפרוביוטיים הנפוצים ביותר. הסוג Lactobacillus יש 18 זנים חיידקים שונים, ואילו הסוג Bifidobacterium מורכב משמונה זנים. Lactobacilli מאכל המעי הדק שלך, Bifidobacteria לחיות המעי הגס שלך. חיידקים ידידותיים אלה, המוכרים גם כתרבויות, מסייעים לחיידקים שכבר חיים במעיים שלך לשבור מזון לעיכול בריא. פרוביוטיקה עשויה גם לחזק את המערכת החיסונית שלך.

מזון פרוביוטי

יוגורט מכיל פרוביוטיקה. בדוק את תוויות יוגורט כאשר אתה בוחר את המותג יוגורט. חלק מיצרני היוגורט מוסיפים עוד חיידקים חיידקים חיים ליוגורט, כמו גם פרוקטוז או טעמים מלאכותיים. יוגורט מחלב עיזים יש יותר חיידקים ידידותיים מאשר יוגורטים עשויים מחלב פרה. קפיר הוא משקה פרוביוטי העשוי מפרה, פרה, כבשים, סויה, אורז או חלב קוקוס. כמו יוגורט, קפיר זמין בטעמים רבים. פחות מזונות פרוביוטים ידועים הם כרוב כבוש, חמוצים, שוקולד מריר, תה קומבוצ’ה וטמפה.

מניעת מחלות

פרוביוטיקה עשויה לעזור למערכת החיסונית שלך כאשר אתה סובל מזיהומים בנרתיק. פשוט לאכול 1 כוס יוגורט בכל יום מסייע במניעת זיהומים בנרתיק. אנטיביוטיקה להרוג גם חיידקים טובים וגם רע, אז אם אתה לוקח אנטיביוטיקה, אכילת מוצרים עם פרוביוטיקה מסייע להחליף את החיידקים הטובים במערכת העיכול שלך. אכילת מזונות עשירים בפרוביוטיקה מסייעת גם למנוע שלשולים ומפחיתה את הסימפטומים של אי סבילות ללקטוז או מחלת קרוהן. בנוסף, אתה יכול לקחת תוספי פרוביוטיקה זמין בצורת גרגר, אבקה או קפסולה.

אמצעי זהירות פרוביוטיקה

התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת כל סוג של תוספי מזון, במיוחד אם אתה לוקח תרופות מרשם. אם אתה לבלוע יותר מ 1 עד 2 מיליארד תאים פרוביוטיים כל יום, אתה עלול לקבל אי נוחות בבטן וגז. מקבלי שסתום לב מלאכותי צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם לפני צריכת פרוביוטיקה בגלל הסיכון של זיהומים חיידקיים.