כאבים בשרירי השוק במהלך ואחרי הריצה

ריצה היא ספורט מאתגר, ואת הגוף דורש מנוחה מספקת בין פועל להתאושש ולהתאים. הכאב בשרירי השוקיים במהלך ואחרי הריצה עשוי להצביע על מספר פציעות, שרבות מהן קשורות לאימון יתר. כאב שריר שוקל במהלך ואחרי הריצה עלול לסמן זן שריר, splints שוקה או תסמונת תאים, מצב מבולבל לעתים קרובות עם splints שין, על פי PhysioRoom.com.

כאב בשרירי השוק במהלך ואחרי הריצה עשוי להצביע על מתח שריר. פציעה זו יכולה להתרחש כתוצאה מחוסר גמישות בשרירי השוק, חימום לא תקין, או קילומטראז רב מדי ולא מספיק מנוחה בין ריצות. זנים שרירים עגל בדרך כלל לרפא עם שאר, חום תרפיה בחום. קח הפסקה מהריצה עד שהכאב בשרירי השוק שלך ירד לגמרי.

תסמונת תא בדרך כלל קורה רצים קילומטראז ‘גבוהה. מצב זה מתרחש כאשר השרירים, העצבים וכלי הדם בעגל מתרחבים מעבר לגבולות התאים ברגל התחתונה עקב הסתגלות אימונים. הסימפטום העיקרי של תסמונת תאים כולל cramping סוג של כאב בשרירי השוקיים שמגיע על 20 דקות לתוך הריצה שלך בונה בעוצמה עד שאתה נאלץ להפסיק. למרות הכאב של תסמונת תאים שוכך עם שאר, המצב בדרך כלל דורש ניתוח כדי לרפא כראוי.

שן splints מייצגים סיבה שכיחה של כאבי שרירים עגל במהלך ואחרי הריצה. לדברי ד”ר אלן מ ‘לוי, מחבר הספר “ספירות פגיעה בספורט”, מתרחשים ספליי השוק כאשר הלחץ החוזר על ריצה על משטחים קשים גורם לסיבי השריר ליד עצם השוק להתנתק. במקרים קיצוניים shin splints יכול לגרום שברים מתח העצם השוק. שן splints בדרך כלל לשכב עם השימוש של תומך קשת, חימום נאותה ו לעבור משטח רך רץ כגון עשב, עפר או חול.

במקרים רבים, פציעה בשרירי שוקיים ברצים ניתן למנוע על ידי שמירה על הכלל של עומס פרוגרסיבי. תרגילי הפיזיולוגים רוס טאקר וג’ונתן דוגאס מתארים את עיקרון האימון הזה כ”הגדלת הלחץ על גופך באופן מצטבר מאוד, כך שהוא תמיד יכול לעמוד בקצב הלחצים על ידי ביצוע ההתאמות הפיזיולוגיות והאחרות הנדרשות “. העליות בקצב הריצה השבועי , למשל, לא יעלה על 10 אחוזים.

מתח שריר

תסמונת תאים

שוקה

מְנִיעָה