וירוס בטן בפעוטות

וירוסים בקיבה מתרחשים לעיתים קרובות בילדות, והם בדרך כלל לא סיבה לדאגה. ישנם גורמים שונים רבים של וירוסים בקיבה, שרובם אינם דורשים טיפול רפואי אלא אם כן התייבשות, חום גבוה או דם בצואה נמצאים. על ההורים תמיד להתייעץ עם רופא ילדים בכל שאלה או דאגה.

הַגדָרָה

Gastroenteritis הוא מונח רפואי עבור וירוס הבטן, או שפעת הבטן. המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן, או CDC, מסבירים כי דלקת העיכול מתרחשת כאשר דלקת קיימת בקיבה ובמעיים.

סוגים

סוגים שונים של וירוסים עלולים לגרום לגסטרואנטריטיס אצל ילדים. אחד הנפוצים ביותר הוא rotavirus, שהוא מדבק מאוד לעתים קרובות להפיץ סביב מעונות יום. Adenovirus, norovirus ו astrovirus גם צורות של וירוסים בבטן נפוצה לראות פעוטות.

הילוכים ומניעתן

וירוסים בקיבה יכול להיות מועבר על ידי ידיים מלוכלכות או על ידי שיתוף כוסות, צלחות או כלים אחרים. כביסה ידנית תכופה יכולה לסייע במניעת שידור. איסור על ילדים משיתוף מזון או כלי בית הספר והגדרות היום יכול גם להפחית את שיעורי השידור. מחבר, דובר ורופא ילדים ד”ר אלן גרין מציין כי יוגורט תרבות פעיל יכול לעזור למנוע פעוטות מן מקבל וירוסים בקיבה.

תסמינים

תסמינים של וירוס הקיבה כוללים בעיקר הקאות ושלשולים, מציין ה- CDC. כאב בטן או cramping יכול להתרחש גם. גרין אומר כי חום עשוי גם להיות נוכח כאשר פעוט יש וירוס הבטן, וכי חומרת הסימפטומים עשוי להשתנות מאוד בין ילדים.

מֶשֶׁך

סימנים ותסמינים של וירוס הקיבה עלולים שלא להתרחש במשך יום או יומיים לאחר ההדבקה בנגיף. לאחר הסימפטומים מתחילים, הם עשויים להימשך אחד עד 10 ימים, בהתאם לסוג החומרה של הנגיף.

אנטיביוטיקה אינה יעילה נגד וירוסים, מציין BabyCenter.com. הטיפול כרוך שמירה על פעוטות היטב hydrated על ידי מתן נוזלים כגון מים, צ ‘יפס קרח, קרח קופץ, מיץ או משקאות אלקטרוליטים. מוצרי חלב יש להימנע כדי למנוע עוד קיבה מוטרד. BabyCenter.com מציין כי תרופות כגון acetaminophen או ibuprofen ניתן לתת כדי להקל על חום. יש להימנע משימוש בתרופות כדי להקל על שלשול אצל ילדים, מציין גרין, כדי לא למנוע את גירושם של אורגניזמים ויראליים מהגוף.

יַחַס