אתה יכול לרדת במשקל עם פעילות גופנית בזמן ההריון?

הריון הוא בדרך כלל זמן עליז בחיי האישה. למרות השמחה הזאת, אתה עלול לדאוג להשיג משקל רב מדי במהלך ההריון. אם היית overweight לפני ההריון, אתה יכול להיות מוטיבציה במיוחד כדי לשלוט במשקל שלך כדי לקבל הריון בריא. יש מגוון של אפשרויות תרגיל אתה יכול להמשיך כאשר אתה בהריון. כל המאמצים כדי לרדת במשקל, עם זאת, צריך להיקבע על ידי הרופא שלך.

ירידה במשקל הריון

שוחח עם הרופא שלך על המשקל שלך, אבל באופן כללי, אם אתה במשקל נורמלי עלייה במשקל מומלץ הוא 25 עד 37 ק”ג במהלך ההריון. אם אתם סובלים מעודף משקל כאשר אתם נכנסים להריון, העלייה המומלצת במשקל היא 15 עד 25 פאונד, ואם אתם שמנים, זה 11 עד 20 פאונד. במקרים מסוימים, הרופא עשוי להמליץ ​​לך לשמור על המשקל הנוכחי שלך או אפילו לאבד כמה קילוגרמים. רק חלק מהעלייה במשקל היא שומן. התינוק ישקל על 8 פאונד, השליה תשקול 2, ואת הגוף שלך יהיה להחזיק עד 6 קילו של נוזל נוסף.

בבטחה תרגיל

המכללה האמריקאית לרפואת נשים וגניקולוגים ממליצה על 30 דקות של פעילות גופנית מדי יום, חמישה עד שבעה ימים בשבוע. יש מגוון של אפשרויות תרגיל עבור נשים בהריון. אם אתם שמנים ועובדים על מנת לשמור או לרדת במשקל, הרופא שלכם עשוי להמליץ ​​על תרגיל קל השפעה נמוך, כגון הליכה או אירובי מים, החל רק 10 או 15 דקות ביום. פעילויות אירוביות אחרות כוללות שחייה, רכיבה על אופניים, יוגה ופילאטיס. נשים שהיו רצים לפני ההריון יכול להמשיך לרוץ לתוך החלק הראשון של השליש השלישי. על פי האגודה הריון האמריקאי, תרגיל בטוח אינו מגדיל את הסיכון של הפלה.

היתרונות של פעילות גופנית

פעילות גופנית מחזקת שרירי יציבה התומכים במשקל הנוסף של התינוק. פעילות גופנית גם משפר את הסיבולת הלב וכלי הדם שלך, אשר עשוי לשלם את השליש השלישי כאשר זה דורש יותר מאמץ כדי להשלים את הפעילות הרגילה של חיי היומיום. בגלל שאתה מעלה את רמת הפעילות שלך, אתה עשוי לגלות כי משקל שלך קל יותר לשמור או לשלוט על פי המלצות הרופא שלך. והכי חשוב, ביצוע פעילות גופנית בטוחה כאשר ההריון יכול להפחית את הסיכון לרעלת הריון סוכרת הריונית.

סיכונים של פעילות גופנית בזמן הריון

עם ההריון מגיע קבוצה מיוחדת של סיכונים. אם אתם חווים צירים מוקדמים, דימום בנרתיק או לחץ דם בהריון, לחץ דם גבוה, הרופא שלכם עשוי להמליץ ​​על הגבלת התרגיל או הזמנת מנוחה במיטה. הימנע ספורט קשר, כדורסל, הוקי קרח, צלילה ופעילות גופנית בגובה רב. שלה לא טוב עבור התינוק להיות חם מדי, אז לא לממש בחום קיצוני. בשליש השני והשלישי, הימנעו מכל פעילויות הכרוכות בשכיבה ממושכת על הגב, כי זה יכול להקטין את זרימת הדם לעובר.

ירידה במשקל

מחלקת הבריאות ושירותי האנוש בארה”ב קובעת כי “נשים אמורות להרוויח במשקל במהלך ההיריון”. עם זאת, מחקרים שנעשו לאחרונה בשוודיה מצביעים על כך שאיבוד משקל בקרב נשים עם BMI מעל 40 עשוי להועיל לאם ולתינוק. הרופא שלך ימליץ אם אתה צריך להרוויח, לשמור או לרדת במשקל בהתאם למצבים הרפואיים שלך, הצרכים התזונתיים ואת רמת הכושר. על ידי ביצוע ההוראות של הרופא לגבי פעילות גופנית בשילוב עם תוכנית אכילה בריאה, אתה יכול לשמור על משקל בריא במהלך ההריון.