אתה יכול להשתמש סודה לשתיה במקום אבקת אפיה עבור בראוניס?

מתוק כמו פאדג ‘, בראוניז הם קלאסי אופים מכירה לטפל או לבוש קינוח. בעוד עוגיות ועוגות בדרך כלל מסתמכים על אבקת אפייה כמו התייבשות, בראוניז דורשים פחות התייבשות והוא יכול להתבצע עם סודה לשתיה במקום אבקת אפייה. בחר מתכון אשר מסתמך אך ורק על סודה לשתיה או ליצור תחליף משלך אבקת אפייה על ידי שילוב של סודה לשתיה מרכיבים אחרים.

בראוני בסיסי

מתכונים הבסיסיים ביותר בראוני לחסל את השאלה השאיפה לגמרי. אתה יכול להכין עוגיות עשיר וטעים עם מרקם לח ומלכלך עם שום כימי לא בכלל. מתכונים אלה מסתמכים על ביצים כדי לעזור לעטלף לעלות בתנור. אם מתכון ברוני הרגיל שלך דורש כמות קטנה מאוד של אבקת אפייה, אתה עשוי לגלות כי אתה יכול פשוט לעזוב את אבקת האפייה לגמרי במקום להחליף סודה לשתיה במקומו.

אפייה סודה בראוניז

בעוד כמה מתכונים בראוני כוללים לא להתרפק בכלל, אחרים מסתמכים על סודה לשתיה כדי לעזור לעטלף לעלות. אפייה סודה הוא אחד המרכיבים שנמצאו אבקת אפייה. כדי ליצור את התגובה הכימית המשלבת את הבצק, סודה לשתיה חייב לשלב עם מרכיבים חומציים. מתכונים בראוני, חומצה בא אבקת קקאו. אם אתה משתמש מתכון זה קורא סודה לשתיה, להיות בטוח שאתה משתמש הקקאו המסורתית ולא הולנדית.

תחליפים

אם אתם מעדיפים עוגה כמו עוגה או מתכון האהוב עליך דורש אבקת אפיה, אתה יכול ליצור אבקת אפייה בבית עם סודה לשתיה בתוספת מרכיב חומצי. משלים 1/4 כפית סודה לשתיה עם 1/2 כפית שמנת טרטר לכל כפית אבקת אפיה הנקראת במתכון. החלפה זו היא די מוצלחת מחקה את ההרכב הכימי של אבקת אפיה כדי לעזור ליצור בראוני גבוה יותר צפוף פחות.

שיקולים

הניסוי עם התבוסה כדי למצוא את השילוב המתאים ביותר עבור הטעם שלך. הפשוטה ביותר מכיל מעט יותר ביצים, שוקולד, חמאה, סוכר וקמח. השילוב הזה מייצר ברוני סמיך ועשיר עם טעם שוקולד מריר. מתכונים הכוללים אבקת קקאו וסודה לשתייה עולים מעט גבוה יותר אך נשארים לחים למדי ופאדג ‘. הוספת אבקת אפייה או שילוב של סודה לשתיה ושמנת של אבנית מתכון בראוני עושה את זה הרבה יותר כמו עוגת שוקולד, יצירת מרקם בהיר יותר אויר.