אתה יכול להפחית קמטים עם מזון?

עד כה, מדענים עדיין לא מצאו מזרקה של בני נוער. מחקר לתפקיד של דיאטה הזדקנות העור, לעומת זאת, מגלה כי מזונות שאתם אוכלים עשוי להשפיע על איך הגיל שלך העור. אף אחד לא אוכל יכול להחזיר את הידיים של זמן, יש סימנים לכך הבחירות הטובות שלך תזונתיים עשויים למנוע קמטים וסימנים אחרים של הזדקנות העור, ואילו בחירות עניים יכול להאיץ את סימני ההזדקנות.

ויטמין C חיוני לבריאות העור, על פי מאמר שפורסם במהדורת יולי 2012 של כתב העת “דרמטו אנדוקרינולוגיה”. הגוף שלך זקוק ויטמין C כדי ליצור קולגן – חלבון מבניים העיקרי של העור שלך. ב -2007, “The American Journal of Clinical Nutrition” פרסם מחקר שמצא כי צריכת ויטמין C גבוהה יותר קשורה למראה של קמטים פחותים בגיל העמידה של נשים אמריקאיות. צריכת התזונה המומלצת לוויטמין C היא 90 מיליגרם ליום לגברים בני 19 ומעלה ו -75 מיליגרם לנקבות בנות 19 ומעלה. פירות וירקות טריים כמו תפוזים, אשכולית, ברוקולי וכרוב ניצנים הם מקור עשיר של ויטמין C.

ויטמין E מתייחס לשמונה תרכובות הנקראות tocopherols. אלה נוגדי חמצון מסיסים בשומן לעבוד יחד עם ויטמין C כדי להגן על העור מפני ההזדקנות. ויטמין E מגן מפני הידרדרות של שומנים בדם ברקמת העור ושינוי קולגן הידועים כ’קישור מקושר ‘- שני גורמים תורמים להזדקנות העור, בהתאם לסקירה של דרמוטו אנדוקרינולוגיה. ירקות ושמנים צמחיים כמו חמניות, חריע, נבט חיטה, סויה תירס, כמו גם שמן מזרעים הם גבוהים בויטמין E. צריכת התזונה המומלצת עבור ויטמין E הוא 15 מיליגרם למבוגרים.

קרוטאנואידים בטא קרוטן, אסטאקסנטין, ליקופן ורטינול הם נגזרות של ויטמין A אשר ממלאים תפקיד בשמירה על בריאות העור שלך ככל שאתה מתבגר. בנוסף להיותם נוגדי חמצון, קרוטנואידים מופיעים כדי להגן על העור מפני הנזק שנגרם על ידי אור אולטרה סגול, על פי “דרמוטו אנדוקרינולוגיה” סקירה. נזק UV תורם קמטים וסימנים אחרים של הזדקנות העור. אתה יודע מזונות עשירים קרוטנואידים לפי צבעם מאז קרוטנואידים אחראים פיגמנט כתום, אדום, צהוב וירוקים פיגמנטים של פירות וירקות. דוגמאות של מזונות עשירים בקרוטנואידים כוללים גזר, סקווש חורף, בטטה, דלעת, פפאיה, מנגו ועלים ירוקים.

בחודש פברואר 2001, “Journal of American College of Nutrition” דיווח על תוצאות מחקר שבחן את השפעת המזון על קמטים בעור. החוקרים בחנו את הדיאטות של מבוגרים החיים באוסטרליה, יוון ושוודיה ומדדו את קמטים העור. לאחר החישוב עבור משתנים מסוימים, המחברים הגיעו למסקנה כי דיאטה גבוהה יותר ירקות, דגים, קטניות ושמן זית נראה להפחית את המראה של קמטים על ידי הגנה מפני נזקי השמש. מאידך, דיאטה גבוהה בבשר, חלב וחמאה נראית כמקדמת הזדקנות העור, אומרים המחברים.

מזונות עשירים בויטמין C

ויטמין E עשיר מזון

מזונות עשירים בקרוטנואידים

בסך הכל דיאטה ממצאים מחקר