צלקת ריפוי הכחול

צלקות יכול להפוך צבעים שונים, כגון סגול, אדום, ורוד או כחול, מסיבות שונות. לפעמים זה תלוי איפה הצלקת נמצאת ומה גרם לצלקת. כאשר צלקת היא ריפוי, זה יכול לשנות מאוד מן המראה המקורי שלה איך צלקת קבועה ייראה. הטיפול שאתה מספק לעור שלך יכול מאוד לעזור להפחית את המראה של צלקות.

גֵאוֹגרַפיָה

הסיבה הנפוצה ביותר צלקות להפוך כחול מתייחס למיקום שלהם, על פי WomensHealth.gov. צלקות יכול להיות כחול, סגול, ורוד או אדום. לעתים קרובות הם הופכים כחול לפני או בזמן שהם ריפוי אם הם קרובים וריד. אתה יכול לראות צלקת כחולה מתחת לעין או על הידיים שלך, את הגב של הברכיים או את הצוואר.

זיהוי

אם אתה מתחיל לפתח צלקת באזור שבו וריד גדול שקרים, צלקת עשוי להופיע סגול בהתחלה. כמו הצלקת מתחיל לקחת על עצמו מראה קבוע יותר, זה עלול להפוך כחול. הצלקת עלולה להפוך לכחול בגלל כמה קרוב זה וריד והאם או לא נגרם נזק כאשר נגרם נזק. אם הווריד נפגע במהלך הפציעה וחלק זה הפך פגום וגרם רקמת צלקת, זה יכול להשפיע על צבע הצלקת שלך. בהתאם לגורם הצלקת, הוא עשוי להיות מדוכא או מורם. זה יהיה תלוי איך קרה הפגיעה ואיך רקמת העור הושפע.

גורם ל

Sclerotherapy הוא הליך רפואי לטיפול דליות. הליך זה יכול לגרום צלקות להפוך כחול כפי שהם לרפא. ההליך כרוך ירי צבע לתוך דליות. הצבע ואז גורם לוורידים להתנפח ולהידבק יחד. כאשר זה קורה, זה מפסיק את זרימת הדם, וכתוצאה מכך רקמת צלקת. צלקות כחולות סביב העיניים שלך עשוי להתפתח מאחר ויש ורידים רבים מתחת לעין שלך ואת העור הוא דק מאוד. צלקות כחול יכול להיווצר על הגב של הברכיים, פרקי הידיים או הצד של הצוואר שלך כמו ורידים גדול לשאת את האספקה ​​העיקרית של זרימת הדם לגפיים שלך באזורים אלה.

מניעה / פתרון

אם אתה חושש לפתח דליות ורידים, או שיש לך אותם אבל מודאגים מהם להיות גרוע יותר, ללבוש גרביים תמיכה. גרבי תמיכה מסייעים לשפר את זרימת הדם, מה שמקטין את הסיכון לפתח דליות ורידים או יכול לעזור למנוע מהם להחמיר. אם פיתחת צלקת כחולה עקב פציעה שהתרחשה קרוב לווריד, השתמש קרם להסרת צלקת כדי לעזור לדעוך או להפחית את הצלקת.

שיקולים

אם אתה מודאג לגבי הופעת צלקת, לא משנה מה צבע זה, לדבר עם רופא העור שלך על דרכים להפחית את המראה של צלקות. קרמים מסוימים הסרת צלקת רק לעזור צלקות חדשות, בעוד קרמים צלקת אחרים יעזרו לדעוך צלקות ישנות וחדשות. קרא את תווית המוצר בקפידה כדי לקבוע איזה סוג של צלקת הקרם יעבוד על ולהחליט אם זה יעזור לך. אם אינך בטוח, שאל את הרוקח שלך.