לאחר סרטן האשכים אתה יכול לקבל אישה בהריון?

סרטן האשכים, הסוג הנפוץ ביותר של סרטן אצל גברים בין הגילאים 20 ו -34, על פי מאמר שפורסם בפברואר 2004 בסרט “סרטן”, פוגע בזכרים בזמן רגיש במיוחד ביחס לפריון. גברים רבים בקבוצת גיל זו עדיין אינם חושבים על הורות, והחשש מפני סרטן מחליף לעתים קרובות דאגה לאבהות, אלא אם כן הצוות הרפואי מעלה זאת. החדשות הטובות הן שכמעט כל הזכרים עם סרטן האשכים יכולים להוליד ילדים לאחר הטיפול, במיוחד אם הם מתכננים מראש לפני תחילת הטיפול.

סוגים

סרטן האשכים מתרחש באשכים, איברים הרבייה הגברי אחראי על יצירה ואחסון של הזרע. שני סוגים של סרטן האשכים יכולים להתפתח: סמינומה, סרטן הולך וגדל, השכיח יותר על גברים בשנות השלושים והארבעים לחייהם, והנונסומומה נפוצה יותר ויותר. הטיפולים משתנים בהתאם לסוג הסרטן ועד כמה התאים התפשטו. האפשרות של אבהות בעתיד תלויה בטיפול.

כירורגיה ופריון

Orchiectomy, או הסרת האשכים, ניתן לעשות כדי לטפל הן seminomas ו nonseminomas. אם רק אשך אחד יוסר, השני יוכל לייצר זרע הולם לאב לילד. אם שני האשכים מוסרים, הזרע צריך להיות בנקאי לפני orchiectomy, או לא תהיה שום אפשרות לקבל אישה בהריון. ניתוח כדי להסיר בלוטות לימפה בבטן יכול לגרום שפיכה מדרדר. טכניקות כירורגיות חוסכות עצבים יכולות למנוע שפיכה מדרגתית, אך לא כל המנתחים מבצעים ניתוח זה. הזרע יכול להיות מאוחזר, מן האשך או שלפוחית ​​השתן עם הליכים פוריות אם שפיכה מדרדר מתרחשת.

קרינה ופריון

הקרינה משמשת בדרך כלל רק לטיפול בסמינומות, מכיוון שלא-נומינומות אינן מגיבות גם לה. קרינה על האשכים תגרום לירידה זמנית בספירת הזרע, אך גברים רבים יחלימו את היכולת לייצר זרע לאחר שנה עד שנתיים. מקפיא הזרע לפני הקרינה מבטלת את האפשרות של בסופו של דבר עם הזרע לא להיות מסוגל להשיג הריון.

כימותרפיה ופריון

כימותרפיה הורגת תאי נבט, הכוללים זרע. בעוד כמה גברים לעולם לא יתחילו לייצר זרע שוב לאחר כימותרפיה, 50 אחוזים יהיו ספירת זרע נורמלי לאחר 24, על פי הספר “סרטן האשכים”. הזרע הבנקאי יבטיח כי האפשרות לאב לילד לא תושמד יחד עם תאים סרטניים במהלך טיפול כימותרפי. שני סוגי סרטן האשכים מטופלים עם כימותרפיה.

שיקולי פוסט טיפול

גברים שיש להם אשך אחד שמייצר זרע הולם ושספירת הזרע שלו חוזרת לנורמה לאחר כימותרפיה יכולה להשיג הריון בדרך הרגילה לאחר הטיפול. אם הזרע קפוא, הזרעה תוך רחמית או הפריה חוץ גופית טכניקות הרבייה נדרשים כדי להשיג הריון. אם מספר הזרע קפוא הוא נמוך מאוד, הליך המכונה הזרקת זרע intracycloplasmic, או ICSI, מזריק זרע בודד לתוך ביצה אחת. אמבריולוגים עושים את התהליך לאחר הסרת ביציות במהלך אחזור ביצים: אם יש זרע באשכים אבל לא בשפיכה עקב שפיכה מדרדר, הזרע ניתן להסיר ישירות האשך מוזרק לתוך הביצים שאוחזרו. שני הליכים ניתן לתאם כך זרע טרי יותר מאשר קפוא זמין.